35.000-45.000 TL I5 12400F 4070 Super Sistemde Darboğaz Yaşar Mıyım?

Ege Akkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
intel core i5 12400f
Ekran Kartı
nvidia geforce rtx 4070 super
Merhaba bir tane sistem buldum ve almayı düşünüyorum. 1080p monitör ile i5 12400f ve 4070 superde darboğaz yaşar mıyım?

KS

Ege Akkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
4070 super 2k odaklı ancak 1080p de kullanılabilir, yalnız darboğaz olmasın derseniz işlemciyi biraz daha güçlü tutmak gerekiyor.
işlemciyi güçlendirmeyi bende isterim fakat fiyatları göz önüne aldığımda elimdeki maddi durum bunu gösteriyor ve maalesef ki elimdeki maddi durumun üstüne de çıkamıyorum. Fiyat olarak bulabildiğim bence en iyi sistemlerden biri. Peki bu sistemde oluşan darboğaz rahatsız eder mi? veya darboğazı hisseder miyim?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,121
Hazır bir sistem alıyorum. Monitör ile beraber alacağım sistem 44bin oluyor. Benimde bütçem 45bin civarı.
45K ya çok daha iyi bir kombo yaparızki kazık bir sisteme bakmışsınız diyebiliriz.
Bu sisteme Kioxia 1TB ssd seçersin
Bide bu monitörle 45k ya taş gibi 2K çözünlürlük monitörle sistem olur.

KS

Ege Akkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
45K ya çok daha iyi bir kombo yaparızki kazık bir sisteme bakmışsınız diyebiliriz.
Bu sisteme Kioxia 1TB ssd seçersin
Bide bu monitörle 45k ya taş gibi 2K çözünlürlük monitörle sistem olur.
Bulduğum bu sistemde ek parça eklediğimde 38 bini bulmakta ek parça olarakta ramı 32gb, 1tb m2 ve kule tipi bir soğutucu ekliyorum.

Monitör olarak da bunu düşünmekteyim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,121
Bulduğum bu sistemde ek parça eklediğimde 38 bini bulmakta ek parça olarakta ramı 32gb, 1tb m2 ve kule tipi bir soğutucu ekliyorum.

Monitör olarak da bunu düşünmekteyim
Pek fiyatına göre alınır bir monitör değil. 32GB ilerde yaparsınız, şimdilik 16gb kalsın ram. Benim attığım sisteme Kioxia 1TB seçin kule tipi soğutucuyuda 500 600 e hallederiz zaten. Bir de monitörle 45k ya 2K güzel bir sistem olur. İlla 32gb yapacaksanız 1080p monitörle gene daha düzgün bir kombo yaparız.

KS

Ege Akkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Pek fiyatına göre alınır bir monitör değil. 32GB ilerde yaparsınız, şimdilik 16gb kalsın ram. Benim attığım sisteme Kioxia 1TB seçin kule tipi soğutucuyuda 500 600 e hallederiz zaten. Bir de monitörle 45k ya 2K güzel bir sistem olur. İlla 32gb yapacaksanız 1080p monitörle gene daha düzgün bir kombo yaparız.
Monitör ile beraber bütçeye uygun hali hazırda 32 gb ramli bir sistem bulabilirsek benim için daha iyi olur aslında. Çünkü son bir kaç gündür durmadan sistemler açısından bir araştırma halindeyim de

Son düzenleme:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,121
Monitör ile beraber bütçeye uygun hali hazırda 32 gb ramli bir sistem bulabilirsek benim için daha iyi olur aslında. Çünkü son bir kaç gündür durmadan sistemler açısından bir araştırma halindeyim de
16gb çoğu konuda şu anlık yetiyor. Sistemi aldıktan bir kaç ay sonra 32gb ram alman senin için çok daha iyi olur. Monitörü 1080p ye düşürmeyiz 2K da oyun zevkin çok daha artar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri