I5 12400F Soğutucu Önerisi

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
aldığım hazır sistemde ki fan etki etmiyor cpu 90-100 derece aralarında dolaşıyor.Sıvı soğutma mı almalı mıyım yoksa kule tipi çevremdekiler sıvı soğutma diyorlar

kule tipi 1.5k civarındaysa hemen alabilirm sıvı soğutma içinse biraz daha beklemem gerek

Ege_Berk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam aynı işlemci var ve aynı sorundan muzdaribim. işlemci inanılmaz ısınıyor. kule tipi yeterli ve mantıklı bir çözüm olacaktır. https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...egisim-garantili/?ref=akakce&v=1.88.2#reviews
ürünün yorumlarını da farklı videolar ve açılan konuları da her şeyi iyice araştırıp bunu almaya karar verdim aybaşını bekliyorum.
Bende aynı soğutucuyu kullanıyorum bizim işlemcimiz için biçilmiş kaftan adeta almanızı tavsiye ederim

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
31
aldığım hazır sistemde ki fan etki etmiyor cpu 90-100 derece aralarında dolaşıyor.Sıvı soğutma mı almalı mıyım yoksa kule tipi çevremdekiler sıvı soğutma diyorlar

kule tipi 1.5k civarındaysa hemen alabilirm sıvı soğutma içinse biraz daha beklemem gerek
assasins king rahat yeterli olur

yewoup

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
sıvı soğutma işin şovu biraz. kule tipini bilmiyor bile çoğu kişi. kötü değil tabiki hem işlevli hem estetik ama biraz overrated. öyle bir algı oluşmuşki en kötü sıvı soğutma diğer soğutmalardan yine iyidir gibi. bence manasız pahalı ve arızalanmaya açık. başın ağrımasın istiyorsan sıvı soğutmada en iyi markalardan falan alman lazım o zaman da kule tipinin 2 3 katını vericen performans olarak 2 3kat iyi mi çalışıcak hayır, belki 3 5 derece bi ihtimal. kule tipi al geç hocam

KS

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Bende aynı soğutucuyu kullanıyorum bizim işlemcimiz için biçilmiş kaftan adeta almanızı tavsiye ederim
boşta ve yükte kaç derece de çalışıyor işlemci

sıvı soğutma işin şovu biraz. kule tipini bilmiyor bile çoğu kişi. kötü değil tabiki hem işlevli hem estetik ama biraz overrated. öyle bir algı oluşmuşki en kötü sıvı soğutma diğer soğutmalardan yine iyidir gibi. bence manasız pahalı ve arızalanmaya açık. başın ağrımasın istiyorsan sıvı soğutmada en iyi markalardan falan alman lazım o zaman da kule tipinin 2 3 katını vericen performans olarak 2 3kat iyi mi çalışıcak hayır, belki 3 5 derece bi ihtimal. kule tipi al geç hocam
bende öyle düşündüm. sancar hocanın attığı soğutma ile aralarında 500 liraya değecek fark var mı

yewoup

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
assasins king rahat yeterli olur
şimdi ona da baktım yorumlarda memnun kalmışlar 12400f kullananlar benim de kafam karıştı şimdi :) 120se ile 500 lira fark da az değil 1000 1500 bantları için

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
226

yewoup

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
İşlemci yükseltmeye gitmeyecekseniz;
Tekli kule tipinde:
Thermalright Burst Assassin de düşünülebilir.
assasins king bi nebze daha ucuz hocam hem de king diyo hala kafama en çok yatan bu şuan assasins king

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
31
assasin king 14400f ,7500f,7600 soğutur rahat ama üst düzey ısınan işlemcilerde sıkıntı olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri