I5 2400 Isınma sorunu

bora19c

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemcim i5-2400 birkaç ay önce gta 5 oynadığım zaman işlemci ısısı maks 73-75 seviyelerini görüyordu şimdi oynadığım zaman 80lerde kalıyor ve cpu bu dereceye geldiği zaman arada 3-4 saniyeliğine clock düşürüyor ve donmalar oluyor. K serisi olmadığı için oc olmadığını biliyorsunuz. Termal macun 3-4 aylık fakat yaklaşık 3 aydır da bilgisayarın tozunu almıyorum. Akşam tozunu alıcam ve geçeceğini düşünüyorum, geçer ise konuyu kilitleyebilirsem kilitlerim (forumda yeniyim de nasıl kitlendiğini bilmiyorum fakat bişeyler denerim) geçmez ise konuyu kapamam ve önerilere bakarım iş çok da uzarsa fanı değişirim. Csgo da maks 70 seviyelerini görüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sistemin temizliğini yapın. Fanlar hava çekemiyorsa tozdan içeri ortalama 5 derece sistem sıcaklık farkı oluşabilir. Birde kullandığınız macun iyi değilse oda sorun yaratır. İyi bir macun sistemin sıcaklığını 10 dereceye kadar düşürebilir. Tabi her sistemde her işlemcide aynı sonucu vermez ama düşük olacaktır iyi bir macun ile. Eğer bütçeniz varsa Raijintek AIDOS 4 - 132 TL bu ürünü almanızı öneririm. Doğrudan işlemci sıcaklığı sorununuz ortadan kalkacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri