I7 10700f b460m uyumu

ahmet.karakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşıma sistem topluyoruz birisi söyledi bana ryzen önerdim ama kendisi intel istiyor i7 10700f işlemci msi b460m pro anakart alacak birisi o işlemci güçlü anakart da güçsüz dedi render vs alırken  işlemciyi çok kullanan  uygulamalarda 2.9 ghz temel hizda çalışır dedi bu doğrumu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Öyle bir şey yok. Anakart çok çekirdek kullanımında bir ihtimal -100MHz civarı düşük verebilir belki oda ama sorduğunuz şey olmaz.

KS

ahmet.karakaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Öyle bir şey yok. Anakart çok çekirdek kullanımında bir ihtimal -100MHz civarı düşük verebilir belki oda ama sorduğunuz şey olmaz.

böyle bilip bilmeden konuşunca deli oluyorum insanları yanlış yönlendiriyorlar insanın içinde şüphe kalıyor peki z490 la arasında sadece bellek farkımı var birde kullanırken b460m ile performans kaybı olmaz değilmi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
B460 ile Z490 arasında az biraz frekans bazlı performans farkı olabilir. Anakartın VRM yani işlemci gücünü beslediği güç birimleri ne kadar iyi olursa ve işlemci ne kadar iyi soğutulursa anakart otomatik olarak işlemcinin frekansını +100-200MHz kadar arttırabiliyor ama bu kesin değil sadece güçlü anakartın bu tarz bir getirisi var o kadar. 

Bellek frekansında ise i7 serisi bir işlemci seçtiğiniz için anakartın desteklediği son hıza kadar bellek kullanabilirsiniz. i5 seçseydiniz B serisi bir anakart ile kullanımda 2666MHz hızı geçemezdiniz ama i7 işlemci ile bu sınır yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri