i7 7700K Isınma Değerleri

Zusth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Merhaba arkadaşlar,[/font]
[font=Georgia,]Rocket League gibi düşük sistem gerektiren bir oyunda 30 dakika oynadıktan sonraki değerler bunlar: [/font][font=Georgia,]Screenshot[/font]
[font=Georgia,]Artı olarak sıvı soğutmam var: Thermaltake Water 3.0 Riing[/font]

[font=Georgia,]Yani bu değerler sizce normal mi? Yoksa işlemciyle sıvı soğutmayı garantiye yollamamı mı önerirsiniz?[/font]

Ahmet Doğukan G.

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem özelliklerini yazarsan daha ayrıntılı biçimde anlayabiliriz. Ayrıca termal macun önemli, hangi marka termal macun kullanıyorsunuz yoksa stok macun mu ?

KS

Zusth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ahmet Doğukan G.' Alıntı:
Sistem özelliklerini yazarsan daha ayrıntılı biçimde anlayabiliriz. Ayrıca termal macun önemli,  hangi marka termal macun kullanıyorsunuz yoksa stok macun mu ?

anakart:Asus Z270E
gpu:Asus Gtx1080 Strix
ram:GSkill trident z 3600mhz 2x 8gb
cpu:i7 7700K
cpu soğutucu:Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 240mm
psu: corsair rm750x

Hocam sıvı soğutma pompasına sürülü olarak gelmişti termal macun, yani markası Thermaltake. 2 ay geçmedi sistem bitmeside mümkün değil gibi gözüküyor. Sağlam sıkıldığından eminim.

Bazen masaüstünde veya oyun içi maç bulundu yazısı çıktığında ani fps drobu oluyor gözle görülür şekilde, bunun işlemciyle bir alakası var mı? Yani ani olarak yapılan bir şey FPS drop yaşatıyor, mesela maç odasından çıkış anı veya envantere girme aralığındaki drop gibi. SLI yapmadan önce böyle bir sorunum yoktu ancak SLI sistem yaptıktan sonra CPU yayın yapmana imkan vermez dediler 2 1080le bende birini iade ettim. Sanki sisteme bir şeyler oldu bu kart ekleyip çıkardıktan sonra ya da ben paranoya oldum.

edit: mesela vsync açıyorum 165hz ye sabitlesin diye, normalde oyunda 250 fps alıyorum ancak bazı haritalarda 220 lere falanda düşüyor anlık(maksimum alabileceğim değer), vsync açtığımda 140 düştüğünü bile gördüm bu normal midir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri