I7 7700K Render Alırken Isınma Sorunu

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i7 7700k işlemcim var Adobe premiere'den render aldığım zaman sıcaklığı 100 oluyor. Cm masterliquid 240 pro soğutma var.

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cpu pompa fanını cpu fan yerine takmış. cpu fanını da sistem fanı1'e takmış yani pompa fanı boştaydı. Şimdi cpu pompasını kendi yerine taktım. cpu fanıda sistem fan1'den kendi yuvasına taktım 85 89 90 falan şuan ki değeri

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan render + Rocket league oyununda max 90 derece görüyorum. Sadece render alırken 85 86 87 ama 85'e çekiyor.

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece gta 5 yüksek ayarlar tamamen yüksek değil sanırım 70 derece sabit çok ufak 75 derece oluyor ama 70 sabitte oynuyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
thermaltake gibi sirkilasyonu iyi yapan kasa alarak ve buna yüksek güçte çalısabilen fan alarak bunu düzeltebilirsin

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aerocool p7 kasa var önde iki arkada 1 fan var. Soğutucu dışarıdan çekip içeri üflüyor ki doğru olan bu diyebiliyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
güzel kasa aslında daha güçlü bir fana yönelceksiniz mecburen yada güçlü bir sıvı soğutma

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
resolution senin sistem tavsiyeni ben yapmıstım diye hatırlıorum :D dışa bağlı kac fan var yada kac fan yuvası var

Evet ::D Kasanın önünde 2 fan var biri yarı yarıya yani şöyle yarısı güç kaynağında yarısı kasa içine. Arkada tek fan var. Msi command centerdan baktığımda 4 sistem fanı destekliyor. Yani şuan 1'i boşta. Soğutucu fanları da içe doğru üflüyor.

Şuan 15 dk'lık render aldığımda 2 dk'da 70 75 derece ort. Stress testi 5 dk'lık testte 70 75 gözüküyor.

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PCMaster' Alıntı:
arka zaten egzoz fan. öne bir egzoz iki hava girişi yapabilirsen saglıklı olacaktır.

Nasıl yapayım? Kasa bu şekilde X çıkış O giriş bu şekildeki gibi mantıklı mıdır ?

Şuan boşta 36 42 arası. Gta 5'te 70'e kadar çıkıyor ki i7 7700K işlemci çok ısınan bir işlemciymiş. Yani yabancı forumlarda bu değerler normal olarak gösteriliyor. Fan ayarlarını yaptıktan sonra 85'i kolay kolay geçemedi. Cpu fanını 55c'ye kadar %60 ile çalıştırıyorum. Sonra 70c olana kadar %85'e çıkıyor 80c'den sonra %100 çalışıyor. Aynı benzerini Diğer fanlar için de yaptım.

KS

Resolution

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorunu çözdüm. Birleştirmek için verdiğim bilgisayarcı bu şekilde macunlayıp plastikle koymuş.
pnXdEm.jpg

2anDjj.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri