ID-Coolıng İndirimleri

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yeni SE-226-XT serisi oldukça iyi performansa sahip. 1K bütçesi olanlar hava soğutma tercih edecekse özellikle 12. nesil INTEL işlemciler için değerlendirebilirler. LGA1700 uyumu var 226 serisinde.

KS

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Yeni SE-226-XT serisi oldukça iyi performansa sahip. 1K bütçesi olanlar hava soğutma tercih edecekse özellikle 12. nesil INTEL işlemciler için değerlendirebilirler. LGA1700 uyumu var 226 serisinde.
Arkaya da bir fan daha alacan 5800x 3d soğutacan güzel soğutucu . 3050 li sisteme RGB 214xt aldım çok ısınan i3 10105f boost clock 8 ghz olan işlemcimi soğutcam :):):)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Arkaya da bir fan daha alacan 5800x 3d soğutacan güzel soğutucu . 3050 li sisteme RGB 214xt aldım çok ısınan i3 10105f boost clock 8 ghz olan işlemcimi soğutcam :):):)
11. nesilde çok fazla deneyimlemişliğim bir işlemci yok ama ben bu kadar saçma ısı değerlerine çıkan başka işlemci ailesi AMD Buldozer mimarisinden beri görmedim. 11400F hele o ne saçma bir işlemci ya cidden anlam veremiyorum. :D

KS

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
11. nesilde çok fazla deneyimlemişliğim bir işlemci yok ama ben bu kadar saçma ısı değerlerine çıkan başka işlemci ailesi AMD Buldozer mimarisinden beri görmedim. 11400F hele o ne saçma bir işlemci ya cidden anlam veremiyorum. :D
:) :) :) :) Benim işlemci stok soğutucuyla bile 60 derece görmüyor ama fiyatı güzeldi hazır herşey yükseliyorken değerlendireyim dedim . Olur da işlemci falan yükseltirsek lazım olur.

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Gerçekten bir soğutucu almayı çok istiyorum soğutucu 5600 işlemci ile yayın yaparken 78 derecelere kadar çıkıyorum :( ama bütün bütçe işlemci ve ekran kartına gitti

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Bir şey sorucam se214xt mi daha iyi soğutucu yoksa amd wraith prism mi acaba bilgin var mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bir şey sorucam se214xt mi daha iyi soğutucu yoksa amd wraith prism mi acaba bilgin var mı
Yatay bir stok soğutucuyla iyi bir kule tipi soğutucuyu kıyaslayamazsınız. Yatay olarak bu işin babası sayılacak NOCTUA bile iyi kule tipleri kadar başarılı soğutucular yapamıyor. Sebebi o tipte soğutucular sıcak havayı işlemci soketine doğru üflemesinden kaynaklı. Özetle SE-214-XT daha başarılı.

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Yatay bir stok soğutucuyla iyi bir kule tipi soğutucuyu kıyaslayamazsınız. Yatay olarak bu işin babası sayılacak NOCTUA bile iyi kule tipleri kadar başarılı soğutucular yapamıyor bu tasarımda. Sebebi o tipte soğutucular sıcak havayı işlemci soketine doğru üflemesinden kaynaklı. Özetle SE-214-XT daha başarılı.
Sanırım alacağım yayın açarken 78 derecelere kadar çıkması canımı sıkıyor yada biraz bekleyip sıvı soğutma mı alsam

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
464 TL fiyatı varmış F/P iyi bir ürün. 180W TDP değerine kadar soğutma yapabilen 850 gram malzeme yapısı olan bir ürün. Tercih edilebilir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sanırım alacağım yayın açarken 78 derecelere kadar çıkması canımı sıkıyor yada biraz bekleyip sıvı soğutma mı alsam
Bu arada AMD soğutucusu gibi bir soğutucu alacaksanız ID-COOLING IS-47K Low Profile 47mm 4Pin PWM - 992 TL bu tarz bir ürün almanızı öneririm. Fan havayı sokete doğru değil soketin tam tersi yöne doğru üflüyor. Bu tasarım işe yarıyor soğutmada. Kule tipi istemezseniz diye önerdim bu arada. Bu arada NOCTUA markasında da bu tasarımda birkaç ürün var onlarda işe yarıyorlar.

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Bu arada AMD soğutucusu gibi bir soğutucu alacaksanız ID-COOLING IS-47K Low Profile 47mm 4Pin PWM - 992 TL bu tarz bir ürün almanızı öneririm. Fan havayı sokete doğru değil soketin tam tersi yöne doğru üflüyor. Bu tasarım işe yarıyor soğutmada. Kule tipi istemezseniz diye önerdim bu arada. Bu arada NOCTUA markasında da bu tasarımda birkaç ürün var onlarda işe yarıyorlar.
Bu ne değişik tasarım ya böyle valla uzaydan gelmiş gibi işlemcim 5600 yayın açarken çok ısınıyor çok masraf yaptık daha ekran almak istiyorum üstüne bide bu ah ah belki 400 daha koyup masterluqid alabilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri