Id Cooling Kule Tipi Soğutucu Orijinalliğini Nasıl Anlarım?

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Dostlar selam, bir forumda yine öneri konusu açmışken bir hocamızdan mesaj geldi. Elinde ID COOLING SE-234 ARGB hava soğutucu olduğunu söyledi. Casper için üretilmiş versiyon olduğu için üzerinde Casper yazıyormuş. Fiyatı da epeyi uygun, 224 XTS fiyatına 234 neredeyse. Üründe ARGB kontrolcüsü bulunmaması, AMD braketlerinin olmaması, kutusunun komple beyaz (baskısız) olması gibi sebeplerden ötürü maliyetinin düştüğünü ve bu sebepten fiyat olarak uygun olduğunu söyledi. Bunlar dışında ürünün birebir SE-234 ile aynıymış. PCH Forumdan da bir hocamız satın almış sanırım, satan arkadaş da onu etiketleyecek zaten, oradan bilgiyi alırım.

Peki bu ürünün orijinalliğini test edebileceğimiz bir yol var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

ysuflix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
58
@Erol abi ürün hakkında deneyimlerini aktarırmısın benden almıştın ürünü. ben satacağım arkadaşa da aklında soru işaretleri var doğal olarak

Argb kontrolcü bulunmama sebebi : casper kasalarda argb kontrolcü beraberinde gelmekte. Hem maliyeti düşürmej için hemde gereksiz olacağı için casper id coolingten kontrolcü almıyor.

Amd braketi olmama sebebi : Casper hiçbir zaman amd işlemci kullanmadı hep intel kullanmakta dolayısıyla hem maliyeti düşürmek için hem gereksiz olacağı için casper id coolingten amd braketleri almıyor.

Beyaz kutu olma sebebi : Casper soğutucuyu sistemde veriyor kutulu şekilde satmıyor. Dolayısıyla kutu baskısı olması da maliyeti arttırıyor.

3-5 üründe söylediklerimin gelmemesi mantıksız olabilir elbette ama Casper belki de 1000lerce alıyo bu ürünlerden. Dolayısıyla aldıkları fiyat çok aşağı iniyor. Bu söylediklerimin hepsi maliyeti düşürmekte arkadaşta neden gelburadaki fiyattan bu kadar fark var dedi. Bunlar sebebi.

Son düzenleme:

Erol

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Dostlar selam, bir forumda yine öneri konusu açmışken bir hocamızdan mesaj geldi. Elinde ID COOLING SE-234 ARGB hava soğutucu olduğunu söyledi. Casper için üretilmiş versiyon olduğu için üzerinde Casper yazıyormuş. Fiyatı da epeyi uygun, 224 XTS fiyatına 234 neredeyse. Üründe ARGB kontrolcüsü bulunmaması, AMD braketlerinin olmaması, kutusunun komple beyaz (baskısız) olması gibi sebeplerden ötürü maliyetinin düştüğünü ve bu sebepten fiyat olarak uygun olduğunu söyledi. Bunlar dışında ürünün birebir SE-234 ile aynıymış. PCH Forumdan da bir hocamız satın almış sanırım, satan arkadaş da onu etiketleyecek zaten, oradan bilgiyi alırım.

Peki bu ürünün orijinalliğini test edebileceğimiz bir yol var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
doğrudur ben aldım gigavyte b760 anakartımda kullanıyorum. kontrolcüsü o kadar önemli değil zira anakartımın üzerinde 2 argb ve 2 rgb var ve gigabyte ın yazılımı ile kontrol edebiliyorum. Aklında herhangi bir tereddüt kalmasın gayet güzel bir soğutucu. kutusundan termal macun ve 2. fan takman için yedek tel de çıkıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri