Yardım İki Laptop Arasında Kaldım

mahoalonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
İşlemci
i7 veya Ryzen 7
Ekran Kartı
4050 veya 4060
Arkadaşlar selam kardeşim kentsel tasarım ve peyzaj bölümünü okuyor önümüzdeki yıllarda çizim derslerine başlayacak bende fiyatlar daha da uçmadan bir laptop alayım dedim ve iki cihazı favorilerime ekledim. Gönlüm monster'dan yana fakat kararsızım ilk defa oyuncu laptopu satın alacağım sizce bu iki model nasıl veya siz neler önerirsiniz bütçem 40 bine kadar.

1.
2.

Aradığım özellikler 32GB Ram ve 1TB SSD tercihen i7 ve R7 işlemcileri düşünüyorum ekran kartı 4050 veya 4060 olabilir.

Son düzenleme:

keremsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
hocam bende iade etmiş bir Monster kullanıcısıydım ve asla önermiyorum illa bu ikiliden biri alınacaksa HP daha iyidir diye düşünüyorum

KS

mahoalonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
hocam bende iade etmiş bir Monster kullanıcısıydım ve asla önermiyorum illa bu ikiliden biri alınacaksa HP daha iyidir diye düşünüyorum
Cevabın için teşekkür ederim ne gibi sorunlar yaşadın yorumlarda çok sık ekranda ışık sızıntısı şarj süresi ve kasadan kaynaklı hatalar var tarzında yorumlar görüyorum

Keremsezer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cevabın için teşekkür ederim ne gibi sorunlar yaşadın yorumlarda çok sık ekranda ışık sızıntısı şarj süresi ve kasadan kaynaklı hatalar var tarzında yorumlar görüyorum
Hocam kusura bakmayın biraz geç kaldım
Öncelikli olarak şarj süresi en düşük performans ayarlarında maksimum bir buçuk saat dayanıyor neredeyse masaüstü bilgisayardan hiçbir fark kalmıyor
Kasası plastik bu da ayrı bir eksi
Ve benim asıl iade sebebim inanılmaz yüksek fan sesi ders için asla kullanılacak gibi değil zaten şarjı da çok dayanamadığı için ben şahsen asla önermiyorum

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Öncelikle bence monster almayın. Kullanıcıları genel olarak aşırı ısınma, fan sesi, düşük kasa kalitesi ve ekranından şikayet ediyorlar.
Bir diğer durum ise o bütçeye çıkıyorsanız sırf 32 ram için 4050 almak yerine yükseltilebilir ramlere sahip 4060 almak daha mantıklı olur.
Örneğin: Şöyle bir ürün denk geldi. Boşta ssd slotunun var olduğu yazıyor. İleride sıkıntı yaşatırsa yanına 1 tb ssd takarsınız. Ramleri de 16x2 yaparsınız.

KS

mahoalonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam kusura bakmayın biraz geç kaldım
Öncelikli olarak şarj süresi en düşük performans ayarlarında maksimum bir buçuk saat dayanıyor neredeyse masaüstü bilgisayardan hiçbir fark kalmıyor
Kasası plastik bu da ayrı bir eksi
Ve benim asıl iade sebebim inanılmaz yüksek fan sesi ders için asla kullanılacak gibi değil zaten şarjı da çok dayanamadığı için ben şahsen asla önermiyorum
Değerleri bilgileriniz için çok teşekkür ederim fikrimi iyi yönde değiştirmeme yardımcı oldunuz.

Öncelikle bence monster almayın. Kullanıcıları genel olarak aşırı ısınma, fan sesi, düşük kasa kalitesi ve ekranından şikayet ediyorlar.
Bir diğer durum ise o bütçeye çıkıyorsanız sırf 32 ram için 4050 almak yerine yükseltilebilir ramlere sahip 4060 almak daha mantıklı olur.
Örneğin: Şöyle bir ürün denk geldi. Boşta ssd slotunun var olduğu yazıyor. İleride sıkıntı yaşatırsa yanına 1 tb ssd takarsınız. Ramleri de 16x2 yaparsınız.
Çok teşekkür ederim hocam sanırım bu ürünü alacağım.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Değerleri bilgileriniz için çok teşekkür ederim fikrimi iyi yönde değiştirmeme yardımcı oldunuz.

Çok teşekkür ederim hocam sanırım bu ürünü alacağım.
Ürün iyi bir ürün ancak daha iyisi var mıdır biraz bakının isterseniz. Ayrıca bütçeniz tam olarak nedir? Daha aşağı ya da daha yukarıda ise farklı ürün de önerebiliriz.

KS

mahoalonzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Ürün iyi bir ürün ancak daha iyisi var mıdır biraz bakının isterseniz. Ayrıca bütçeniz tam olarak nedir? Daha aşağı ya da daha yukarıda ise farklı ürün de önerebiliriz.
Bütçem 40 bin TL ye kadar ve sizin bana tavsiye ettiğiniz cihazın özelliklerine benzer cihazlara çok baktım. Aslında başta kararsızdım 16 GB Ram 512GB SSD ve 4060 lı mı alsam yoksa 4050 olup 1 TB SSD ve 32GB Ramli modellerden mi alsam diye çok ikilemde kaldım. Sizin dediğiniz gibi zaten ssd ve ram kapasitesini istediğim zaman arttırma şansım var hem daha kaliteli ve sorunsuz bir cihaz almış olurum diye düşünüyorum. Peki i7 13700H mı R7 7840HS li modelleri mi tercih edeyim kıyaslamalarına baktığımda çok bir fark olduğunu göremedim.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
O fiyat bandında attığımdan daha f/p ürün göremedim.
Bu arada attığım ürün ddr4 ve anakartı 16x2 32gb destekliyormuş. Bilginiz olsun istedim. Eğer ddr5 isterseniz
Şöyle bir cihaz buldum. İşlemci olarak biraz geride ve tek ssd slotu var. Ancak ddr 5 bir sistem.

Roland

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
O fiyat bandında attığımdan daha f/p ürün göremedim.
Bu arada attığım ürün ddr4 ve anakartı 16x2 32gb destekliyormuş. Bilginiz olsun istedim. Eğer ddr5 isterseniz
Şöyle bir cihaz buldum. İşlemci olarak biraz geride ve tek ssd slotu var. Ancak ddr 5 bir sistem.
Hocam ben de Görsel İletişim Tasarım bölümü öğrencisiyim. HP Victuslar için ekran panaline kötü diyorlar tasarım yaparken renk konusunda falan herhangi bir zorluk yaşatır mı bu sorun bir bilginiz var mı?

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Hocam ben de Görsel İletişim Tasarım bölümü öğrencisiyim. HP Victuslar için ekran panaline kötü diyorlar tasarım yaparken renk konusunda falan herhangi bir zorluk yaşatır mı bu sorun bir bilginiz var mı?
Ekran hakkında aşırı bilgim yok ancak renk kalitesi standart kullanıcı için ortalama sayılır. Sizin yerinizde olsam ekranı daha iyi olan bir cihaz bakardım.

Roland

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran hakkında aşırı bilgim yok ancak renk kalitesi standart kullanıcı için ortalama sayılır. Sizin yerinizde olsam ekranı daha iyi olan bir cihaz bakardım.

Hocam aklımda bir de bu vardı evet rtx 4050'ye düşüyorum ama sanırım ekran konusunda daha iyi gibi. Sizce bu alınır mı?

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51

Hocam aklımda bir de bu vardı evet rtx 4050'ye düşüyorum ama sanırım ekran konusunda daha iyi gibi. Sizce bu alınır mı?
Sizin isteklerinize uyan bir cihaz. Ben de biraz bakındım ancak 30k civarında %100sRBG bir cihaz göremedim. Yani bütçe ne kadar var bilmiyorum ama 4060 için
fiyat olarak en uygun 4060 %100 olanı bu. Ancak buna da ram yükseltmesi lazım. Eğer bütçe 30k civarı ise attığınız iyidir. Daha fazla ise yeni konu açın, bilen arkadaşlar da yardımcı olacaklardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri