İki̇nci̇ El Pcde Garanti̇ Fatura Urunde Sikinti Olur Mu?

18beyto18

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba arkadaşlar ikinci el sistem aldığımızda kutulu faturalı garantili , faturadaki isim farklı olduğundan garantisini kullanamama gibi bir durum olur mu bilgim yok o yüzden soruyorum yardımci olur musunuz ?

xarkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bende böyle iki olay yaşadım. Birincisi, bilgisayarla ilgiliyle. Anakartı güç almıyordu, bende gönderdim. Bir sorun yaşamadım ancak yaşadığım ikinci olay biraz başımı ağrıtacak cinstendi. iPhone 11 aldım ve aldığım telefon çalıntı çıktı. Başımı bayağı bir ağrıttı ama olay çözüme ulaştı kimse mağdur edilmeden. O yüzden 2. el ürün alırken telefoncuların yaptığı gibi faturanın arkasına "Şu kişiye şu tarihte sattım." yazılı ve imzalı bir şekilde satın almanı tavsiye ederim.

Bildiğim kadarıyla garanti şahsa değil, ürüne bakar. Ürünün kaçıncı sahibini olursan ol, neticesinde o ürün 1 Yıl, 2 Yıl vs. süresi boyunca garantilenmiştir. Ufak bir gezinti yaptım farklı forumlarda, oralarda da benimle aynı fikre sahip bir kaç kişi var ve kendimde tecrübe ettiğim için bir şey olacağını sanmıyorum.

KS

18beyto18

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Sağolasın teşekkür ederim

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba değişim onarım konusunda çoğu firma ilk sahibini sormuyor derler istisna çıkabilir ama ona bir şey denilemez net olarak. Bir durum var ki aldığınız ürün arıza onarımı yapılamadı ve değişim ürünü yok üst seviye ürün yerine para iade vermekte direttiler o zaman fatura istenir sahibi gerekli olur. Çünkü satın alan kişinin aldığı kart veya hesaba ıban a ödeme yapılır. Bir de hadi aldığınız kişiye ulaşamama ve benzeri sıkıntılarda, eğer illa tüketici hakem heyetine gidilecekse ilk sahibi gerekli mi değil mi ? Yani biraz çetrefilli bizim ülkede aslında , sahibi tanıdıksa aynı şehirdeyse ve yardımcı olacaksa bu konularda alabilirsiniz. Arkadaşımızın yazdığı "şu kişiye şu tarihte sattım" gibi ibareler yasal bir durum sağlamıyor malesef, illa garanti olacaksa kurumsal bir yerse size kurumsal fatura kesmeli aldığınıza dair, iyi geceler.

yusufcmsvr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
bende aldım 2.el garantili faturalı şekilde ürün bozuldu söktüm bilseydim sökmeden önce garantiye gönderirdim :(

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
bende aldım 2.el garantili faturalı şekilde ürün bozuldu söktüm bilseydim sökmeden önce garantiye gönderirdim :(
Biraz forumlarda araştırsaydınız çokça örneğini görürdünüz aslında, neyse eğer ürününüzü tamir ettiyseniz kullanıyorsanız sağlık olsun demek kalıyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri