Soru İkinci El Ekran Kartı Alınır Mı ?

sgfsdf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
uzun süre kullanabileceğim bir sistem toplamaya çalışıyorum. ekran kartı fiyatları çok yüksek olduğu için ikinci el almayı düşünüyorum. bakarken dikkat etmem gereken özellikler neler olmalı, benchmark testleri yapmak yeterli mi?

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
uzun süre kullanabileceğim bir sistem toplamaya çalışıyorum. ekran kartı fiyatları çok yüksek olduğu için ikinci el almayı düşünüyorum. bakarken dikkat etmem gereken özellikler neler olmalı, benchmark testleri yapmak yeterli mi?
Hocam şuanki sisteminizi atabilme şansınız varmıdır acaba özelliklerini

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
FurMark testi yaparak kartın sıcaklığını falanda kontrol edin. Kartın dışına göz gezdirin , hasarlı fan denk gelmesin.

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
mevcut bir sistem yok 0dan dizeceğim. rtx 3060 bulursam am4 3080 üstü bulursam am5 dizmeyi düşünüyorum
Hocam ben kendi açımdan hep sıfır alma tarafındayım 2.elde kafa yormak ve kafamın takılmasını istemezdim ama 2. el ekran kartı alıcaksanızda @Syqex Hocamın dediği gibi Sıcaklık testini yapın sağına soluna iyice bakın daha önceden müdahale olmuşmu diye vidalara bakın açılmamışsa bir etiket tarzı bişi olması lazım isterseniz bütçenizi belirtin sıfır bir sistem tavsiyesi verebiliriz

KS

sgfsdf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
+12gb vramli nvidia ekran kartı lazım
bir de çok sesli çalışmamasını istiyorum
zaten bu iki sebeple laptopumu değiştiriyorum.

3060lı sağlam bir sisteme 17k verebilirim daha fazlasını vermek istemiyorum.
aklıma aynı fiyata 7700x'lı kasasız bir sistem dizip sonradan ekran kartı + kasa eklemek geldi ama bilmiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri