İkinci El kategorisi Hakkında

İkinci El kategorisi açılmasını ister misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    22

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Biliyorsunuz forumda ikinci el kategorisi yok. Aylar öncesinden böyle bir talebim olmuştu. Burası için gerektiğini düşünüyorum. Her foruma farklı bir aktiflik katıyor bence.

Ben alım-satım yapıyorum. Başka forumlarda sürekli ikinci el sayfalarını kontrol ediyorum ama buraya gelince hep olmadığını hatırlayıp başka konulara bakıyorum.
riskileri azaltmak için bazı yöntemler uygulanabilir. Zaten forum asla sorumluluk almıyor. Kişiler güven üzerinden ticaretini yapıyor.
Bazı arkadaşlar için çok faydalı olabilir.
Belirli şartlar koyuyorlar örneğin 300 mesajı ve en az 6 aylık üyelik şartı gibi vs.

Lütfen fikirlerinizi belirtin.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Foruma canlılık katacaktır, açılmasından yanayım. Belli mesaj ve üyelik tarihinin eski olması insanlara güven vereceğini düşünüyorum.

KS

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Foruma canlılık katacaktır, açılmasından yanayım. Belli mesaj ve üyelik tarihinin eski olması insanlara güven vereceğini düşünüyorum.
Bende öyle düşünüyorum. Forumda 1 yılım doldu dolacak gerçekten insanlar buraya zaman ayırıyor.
Tabiki yöneticilerinde fikirleri vardır bu konuda daha önce sıcak bakmadıklarını söylemişlerdi.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Belirli kriterleri sağlayan üyeler için izin verilebilir , sizle aynı fikirdeyim ama forumun aktifliğine bakarsak çok kullanılacağını düşünmüyorum.

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
94
Örnek veriyorum 100 mesaj + 6 ay üyelik olmayan açamasın gibi... Hem adam gelip konu açıp gitmesin hem de daha aktif üyeler aramızda paslaşırız.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,321
Yakın zaman içerisinde bir evladımız oldu. Haliyle son 20 gündür değil foruma, içeriklere ve YouTube tarafına çok odaklanamadım. Geçen yazmıştım ancak görülmedi sanırım. O yüzden tekrar etme gereksinimi hissediyorum.

İstek ve talepler konusunda yeni eklenecek pek çok kategorimiz var. Sizden 1 hafta rica ediyorum. Ardından güncellemeleri beraber yapacağız.

KS

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Yakın zaman içerisinde bir evladımız oldu. Haliyle son 20 gündür değil foruma, içeriklere ve YouTube tarafına çok odaklanamadım. Geçen yazmıştım ancak görülmedi sanırım. O yüzden tekrar etme gereksinimi hissediyorum.

İstek ve talepler konusunda yeni eklenecek pek çok kategorimiz var. Sizden 1 hafta rica ediyorum. Ardından güncellemeleri beraber yapacağız.
Öncelikle Allah bağışlasın, sağlıklı sıhhatli bir ömür dilerim.

Foruma önem verdiğinizi bildiğimiz için böyle konular açıp görüşler alıyoruz. Tabi ki takdir sizlerde. Uygun şartlar olunca talepleri karşıladığınızı ben şahsen biliyorum.

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Bu konuda hukuksal durumlar devreye giriyor arkadaşlar sonuç olarak bize düşen kısım ‘aracılık’ faaliyeti olduğundan olası bir adli durumda bizden de bilgi ve izahat istenmekte. Bu durum için satış başlığı açacak kişilerin kişisel bilgilerini talep etmemiz vs gibi durumlar söz konusu bu durumda bizi düşündürdüğü için ilk etapda sıcak bakmadık. Tabi tekrar değerlendiririz.

Dışarıya kapalı facebook grubumuzu bilen bilir orada da satış konularına izin vermiyoruz.

Yeni üye başlıkları , mesaj konu sayısına göre kullanıcı kategorileri ayarlanıyor.

KS

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Bu konuda hukuksal durumlar devreye giriyor arkadaşlar sonuç olarak bize düşen kısım ‘aracılık’ faaliyeti olduğundan olası bir adli durumda bizden de bilgi ve izahat istenmekte. Bu durum için satış başlığı açacak kişilerin kişisel bilgilerini talep etmemiz vs gibi durumlar söz konusu bu durumda bizi düşündürdüğü için ilk etapda sıcak bakmadık. Tabi tekrar değerlendiririz.

Dışarıya kapalı facebook grubumuzu bilen bilir orada da satış konularına izin vermiyoruz.

Yeni üye başlıkları , mesaj konu sayısına göre kullanıcı kategorileri ayarlanıyor.
Hocam aracılıktan kaçınma durumları olabilir diye düşünüyorum. Keza çoğu forumda 2.el kategorisi var. Bu forumlar belli önlemler ile zaten konu sahiplerine sorumluluğu bırakıyor.

Bilmediğim detaylar olabilir. Fakat çoğu forumda var olması ve forumların sorumluluk almıyor olması belkide araştırınca görebileceğiniz birşeydir.

Benimki zaten sadece bir talep. Anket açma sebebimde sizlerin bu sonuçlara bakıyor olmanız..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri