İlişki Hakkında ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

raynnn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu çok fazla okumadım ancak psikolojik sağlığın için vereceğim tek bi tavsiye var.

Eğer hayatta az buçuk şansların varsa (Tip,para) duygusal şeyleri kafana takmamanı öneririm klişe gibi gelebilir ama zaman çok değerli ilerde boşuna üzülmüşüm dersin.

Şahsen ben kendi keyfime bakıyorum kadınları çok takmamak lazım çünkü kadınlar bizim gibi değil mantıklı olan seçeneğe giderler.

Kadınlar için şuan en mantıklı seçenek olmama rağmen yine onları takmıyorum tipim için param için üstüme düşüyorlar biliyorum ki yapay bi ilgi görüyorum keyfine bak eğlen kapıya koy :D

Seninde muhtemelen konu bunun gibi bi şey, ya tipini beğenmedi yada paranı onlar biz gibi basit bi gülüşe tutulmaz.

Belkide şuan senden daha kötü birini(karakter) yada hak etmeyen bi adamı geceleri uyurken düşünüyor sen ise onu düşünüyorsun bu enayiliği kendine yapma.

Bu canlılara pek saygı duymanızı tavsiye etmem.
Tip desen eskiden kötüydü ama bu sıralar sakal ve giyim tarzım sayesinde iyi duruyor.
Para desen o da sıkıntı değil.
Karakter desen beni tanıyan herkes " Çok iyi çocuk ya. Maşallah nası aile terbiyesi aldıysa 10 numara pırlanta gibi çocuk" veya " İyi adamdır bu güne kadar sıkıntısını falan görmedim harbi kral adam" falan diye biliyor.

Ben sadece gözlerine baktığım 1 sn için bile nabzımın 100lere dayandığını bilirim ama olmuyo işte ne yapsan da.

Servet Sayar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
Sonsuza kadar böyle yaşamaz muhtemelen biraz da tyt ayt için yapıyor gibi istediği bölüm biraz yüksek o yüzden olabilir ama enindd sonunda tekrar iletişimimiz olucak 12de eminim ondan.
Hımm anladım hocam garantiye almak istiyor işini kimseyle uğraşmıyor demek. Kendi kararı evet genelde öyle yapıyor kızlar, ya sınav zamanı ıvırı zıvırı olsun istemiyorlar biraz durumlarını düzeltince gözleri yükseklerde oluyor, karakteri iyise olmaz ama elbet en efendi kız denilen kişilerde bozuyor.
Tip desen eskiden kötüydü ama bu sıralar sakal ve giyim tarzım sayesinde iyi duruyor.
Para desen o da sıkıntı değil.
Karakter desen beni tanıyan herkes " Çok iyi çocuk ya. Maşallah nası aile terbiyesi aldıysa 10 numara pırlanta gibi çocuk" veya " İyi adamdır bu güne kadar sıkıntısını falan görmedim harbi kral adam" falan diye biliyor.

Ben sadece gözlerine baktığım 1 sn için bile nabzımın 100lere dayandığını bilirim ama olmuyo işte ne yapsan da.
Ajdgakfb kanka kız sadece tip ve paraya bakar. Efendiliğini umursamazlar, ama gerçek şu efendi iyi kişileri istemiyorlar biraz daha böyle "yırtık" erkekler 1-0 önde diyebiliriz.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
Arkadaşlar artık içimi dökmem lazımdı daha fazla böyle gitmez. Diğer deneyimli kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Sevginin bu denli köreldiği yanlış yola saptığı bu zamanda düzgün olarak kalmanın ne kadar zor olduğunu anlatmam lazımdı artık.

Bundan yaklaşık 3 yıl önce lisede tanıştığım sınıf arkadaşım olan o kıza elimde olmadan duygular beslemeye başladım her ne kadar içimde tutmaya çalışsam da olmadı gün geçtikçe içimdeki hisler büyümeye bana zarar vermeye başladı ben de bunun bana çok büyük zararlar vermesinden korktuğum için açılmaya eğer karşılıklıysa en azından boşuna olmadığı için mutlu bir ilişkimin olabileceğini düşündüm.

- Açılmamın en büyük sebeplerinden bir kaçı aramızın iyi olması , beni merak etmesi , az da olsa güven duyması , iltifatlar falan etmesi diğerleriyle çok temas etmezken benle temas etmekten kaçınmaması yani bir nevi güveniyor gibi vb diye gider ( en azından gözlemlerim böyle)-

Günlerden Cumartesi öğlen 3 gibi bir mesajla konuşmayı başlattım ve onu buluşmaya davet edicektim o sırada çok meşgul olduğunu söyledi ve konuşmaya whatsapp üzerinden devam etmek zorunda kaldım ( ertesi gün buralarda olmayacağını biliyordum ). Nazik ve sakin bir dille açıldım aldığım mesaj ise şu oldu " X seni anlayabiliyorum ancak şuan bir ilişki düşünmüyorum seni mutlu edemem sorun sende değil tamamen bende üzgünüm" bende yanıt olarak "Canın sağolsun ilişki düşünmemen normal bir durum üzülmene gerek yok" yazdım ve konu orda kapandı ancak sadece onun için. Son 12 gündür ne düzgünce uyuyabildim ne düzgünce eğlenebildim kafamda hep meşgul edicek düşünceler vardı. Ben gerçekten birini ilk kez böyle seviyordum eğer olsaydı kendisi ilk ilişkim de olucaktı. Neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Son 12 gündür sanki boşluktaymışım gibi geliyor. Eskiden keyif alarak kolayca yaptığım şeyleri bile yapasım yok tüm gün sadece yatıyorum veya müzik dinliyorum. Hiç iyi değilim kimseyle konuşasım yok. Sadece müzik açıp fotoğrafına bakıyorum ama nereye kadar. Neyse kafanızı şişirmeden bitireyim.

Sizce sevgimin karşılığı olabilir mi? Beklemeli miyim?
Kafam çok karışık.
Son olarak yaşım 18 olucak az kaldı.
Herşeyde bir hayır vardır kardeşim kız seni kırmadan güzel bir dille açıklama yapmış eğer arkadaşlığını duygularına yenik düşmeden koruyabiliyosan devam et belki zamanla onun düşünceleri bakış açısı değişir ve arkadaşlıktan öteye geçer kısmet tabiki ama kendini saplantılı olarak görüp o şekilde yaklaşma olmiyacaksa zaten olmaz hayat bu yıllar süren evlilikler bitiyo o sebeple zamana bırakmak en güzel davranış olacaktır.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Arkadaşlar artık içimi dökmem lazımdı daha fazla böyle gitmez. Diğer deneyimli kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Sevginin bu denli köreldiği yanlış yola saptığı bu zamanda düzgün olarak kalmanın ne kadar zor olduğunu anlatmam lazımdı artık.

Bundan yaklaşık 3 yıl önce lisede tanıştığım sınıf arkadaşım olan o kıza elimde olmadan duygular beslemeye başladım her ne kadar içimde tutmaya çalışsam da olmadı gün geçtikçe içimdeki hisler büyümeye bana zarar vermeye başladı ben de bunun bana çok büyük zararlar vermesinden korktuğum için açılmaya eğer karşılıklıysa en azından boşuna olmadığı için mutlu bir ilişkimin olabileceğini düşündüm.

- Açılmamın en büyük sebeplerinden bir kaçı aramızın iyi olması , beni merak etmesi , az da olsa güven duyması , iltifatlar falan etmesi diğerleriyle çok temas etmezken benle temas etmekten kaçınmaması yani bir nevi güveniyor gibi vb diye gider ( en azından gözlemlerim böyle)-

Günlerden Cumartesi öğlen 3 gibi bir mesajla konuşmayı başlattım ve onu buluşmaya davet edicektim o sırada çok meşgul olduğunu söyledi ve konuşmaya whatsapp üzerinden devam etmek zorunda kaldım ( ertesi gün buralarda olmayacağını biliyordum ). Nazik ve sakin bir dille açıldım aldığım mesaj ise şu oldu " X seni anlayabiliyorum ancak şuan bir ilişki düşünmüyorum seni mutlu edemem sorun sende değil tamamen bende üzgünüm" bende yanıt olarak "Canın sağolsun ilişki düşünmemen normal bir durum üzülmene gerek yok" yazdım ve konu orda kapandı ancak sadece onun için. Son 12 gündür ne düzgünce uyuyabildim ne düzgünce eğlenebildim kafamda hep meşgul edicek düşünceler vardı. Ben gerçekten birini ilk kez böyle seviyordum eğer olsaydı kendisi ilk ilişkim de olucaktı. Neden böyle oldu hiç bilmiyorum. Son 12 gündür sanki boşluktaymışım gibi geliyor. Eskiden keyif alarak kolayca yaptığım şeyleri bile yapasım yok tüm gün sadece yatıyorum veya müzik dinliyorum. Hiç iyi değilim kimseyle konuşasım yok. Sadece müzik açıp fotoğrafına bakıyorum ama nereye kadar. Neyse kafanızı şişirmeden bitireyim.

Sizce sevgimin karşılığı olabilir mi? Beklemeli miyim?
Kafam çok karışık.
Son olarak yaşım 18 olucak az kaldı.
Merhaba,

Öncelikle içini döktüğün ve paylaştığın için teşekkür ederim. Bu tür duygusal zorluklar yaşamak herkesin başına gelebilir ve anlamaya çalışmak gerçekten zor olabilir. İşte sana bazı tavsiyeler:

1. Kendine zaman ver: Bu tür duygusal deneyimler zaman alır. İçsel iyileşme süreci için kendine zaman tanımalısın. Acele etme ve kendini zorlama. Zamanla, duyguların daha netleşebilir ve hislerini daha iyi anlayabilirsin.
  2. Kendine odaklan: Bu süre zarfında, kendine dönme ve kişisel gelişiminle ilgilenme fırsatı bulabilirsin. İlgi duyduğun hobilerle meşgul ol, yeni şeyler denemek için fırsat yarat. Kendine yatırım yapmak, özgüvenini artırabilir ve sana yeni perspektifler kazandırabilir.
  3. Desteğe açık ol: Duygusal zorluklarla başa çıkmak zor olabilir, bu yüzden etrafındaki insanlarla açık ve dürüst bir şekilde konuşmaktan çekinme. Ailen, yakın arkadaşların veya güvendiğin birileriyle hislerini paylaşabilirsin. Onlar seni anlamaya ve desteklemeye istekli olacaklardır.
  4. Beklentilerini yönet: Sevginin karşılığını beklemek doğal bir his olabilir, ancak her zaman karşılık bulmayabilirsin. İlişkilerde karşılıklı duygusal uyumun oluşması zaman alır ve her iki tarafın da hazır olması gerekir. Bu yüzden, beklentilerini yönetmeye çalış ve kendi mutluluğuna odaklan.
  5. İleriye odaklan: Hayatında daha pek çok fırsat ve deneyim seni bekliyor olacak. Bu deneyimi bir ders olarak görmek ve geleceğe odaklanmak önemlidir. Kendine yeni hedefler belirle, ilgi duyduğun konuları keşfet ve yaşamdan zevk almaya çalış.
Son olarak, yaşın henüz genç ve önünde daha birçok deneyim ve büyüme fırsatı var. Unutma ki ilişkiler karmaşık olabilir ve zamanla daha fazla anlayış kazanacaksın. Kendine güven, kendi değerini keşfet ve hayattan zevk almaya devam et. Her şey düzelecek ve gelecekte mutlu olabileceğin başka ilişkiler de olacak.

Unutma, her zaman destek alabileceğin biri olduğunu unutma. Gerekirse bir uzmana danışmak veya terapi almaktan çekinme. Sana yardımcı olabilecek profesyonel destek her zaman önemlidir.

Umarım bu tavsiyeler sana yardımcı olur. Başarılar dilerim!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri