İlk 4090 Satışa Çıktı (44999 Tl)

KS

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Bu ülkede bir şeyi beklesen dert, beklemesen dert.

Yarın doların 9-10 Tl olmayacağının garantisi yok. 60K olabileceği gibi 20K bile olabilir.

Hocam yarın doların 9-10 tl olmayacağının garantisi var. Garantisi şu anda uygulandığı söylenen ekonomik model. Ekonomik modelin amacı cari açığı düşürüp istihdamı artırmak. Buda değersiz tl politikası ile gerçekleşebilir. Değerli tl cari açığı daha fazla yükselteceği için tl nin şu anki durumundan daha değerli olmasının imkanı yok. Faizlerin düşürülmesinin sebebide tl nin değerinin bir önemi olmaması. İşsizlik kabul edilemez ama enflasyon kabul edilebilir teorisi sebebiyle faizler düştükçe dolardaki artış ve bu ekonomik program sürdükçe tlnin değersizleşmesi devam edecek.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Hocam yarın doların 9-10 tl olmayacağının garantisi var. Garantisi şu anda uygulandığı söylenen ekonomik model. Ekonomik modelin amacı cari açığı düşürüp istihdamı artırmak. Buda değersiz tl politikası ile gerçekleşebilir. Değerli tl cari açığı daha fazla yükselteceği için tl nin şu anki durumundan daha değerli olmasının imkanı yok. Faizlerin düşürülmesinin sebebide bu tl nin değerinşn bir önemi yok. İşsizlik kabul edilemez ama enflasyon kabul edilebilir teorisi sebebiyle faizler düştükçe dolardaki artış ve bu ekonomik program sürdükçe tlnin değersizleşmesi devam edecek.
Forumda siyasi şeyler yasak hocam.

Yine de şunu söyleyebilirim, 18 Aralık 2021'i unutmamak gerekir.

KS

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Forumda siyasi şeyler yasak hocam.

Yine de şunu söyleyebilirim, 18 Aralık 2021'i unutmamak gerekir.
Hocam burda siyasi bir konu konuştuğumu düşünmüyorum. O zaman dolar düşer demenizde siyasi bir söylem yada dolar çıkar demenizde siyasi bir söylem. Ben sürecin ekomik gidişatını değerlendirdim. Ama uyarınız için teşekkür ederim.

Krom

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
36
i5 12400f ile mükemmel gider herhalde :) Hayırlı uğurlu olsun

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri