Çözüldü İlk Kurulumda Güç Gelmemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Köylü Gamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar iyi forumlar anakarti belirtildigi şekilde kendim kurdum ve tüm kablolari gereken yerlere gerektiği şekliyle taktım ancak güç kablosunu taktiktan sonra dugmeye bastigimda anlık ışık geliyor ve birden sönüyor ancak çalışmıyor sorun nerede olabilir

Ekli dosyalar

• IMG20231125015051.jpg
    IMG20231125015051.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 6

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Arkadaşlar iyi forumlar anakarti belirtildigi şekilde kendim kurdum ve tüm kablolari gereken yerlere gerektiği şekliyle taktım ancak güç kablosunu taktiktan sonra dugmeye bastigimda anlık ışık geliyor ve birden sönüyor ancak çalışmıyor sorun nerede olabilir
BİOS pilini cıkartıp geri takmayı deneyin

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
hocam ekran kartı olmaması sebebiyle güç gelmemesi gibi bir durum söz konusu mu ? işlemci 7600x apu yok ondan olabilir diyenler var doğru mu ?
Tüm kabolar PSU ya bağlı mı ? Ekran kartı olmadan kullanan tanıdıklarım var. Bence onun ile alkalı değil. Monitör açılıyor mu ?

KS

Köylü Gamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tüm kabolar PSU ya bağlı mı ? Ekran kartı olmadan kullanan tanıdıklarım var. Bence onun ile alkalı değil. Monitör açılıyor mu ?
düğmeye bastığımda anlık ışık çıkıyor onun dışında herhangi bir şey olmuyor kabloyu çıkartıp tekrar takmadan başlat tuşuna bir daha bastığımda o ışıkta çıkmıyor kısacası ilk taktığımda kabloyu anahtarı açıyorum düğmeye basıyorum anlık ışık geliyor gidiyor ancak sistem çalışmıyor şuan ekran kartı harici her şey var
RAM = kingston 32 gb ddr5
SSD = samsung 980 pro with heatsink
Anakart = ASUS EX-B650M-V7 Soket AM5 AMD B650 DDR5 2xM.2 80
İşlemci = amd 7600x
PSU= FSP Hydro K Pro HD2-850 80+

Asım Atlıhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
düğmeye bastığımda anlık ışık çıkıyor onun dışında herhangi bir şey olmuyor kabloyu çıkartıp tekrar takmadan başlat tuşuna bir daha bastığımda o ışıkta çıkmıyor kısacası ilk taktığımda kabloyu anahtarı açıyorum düğmeye basıyorum anlık ışık geliyor gidiyor ancak sistem çalışmıyor şuan ekran kartı harici her şey var
RAM = kingston 32 gb ddr5
SSD = samsung 980 pro with heatsink
Anakart = ASUS EX-B650M-V7 Soket AM5 AMD B650 DDR5 2xM.2 80
İşlemci = amd 7600x
PSU= FSP Hydro K Pro HD2-850 80+
Windows kurdunuz mu diyecektim ama monitöre gmrüntü gelmiyor

KS

Köylü Gamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Windows kurdunuz mu diyecektim ama monitöre gmrüntü gelmiyor
reis sistem açılmıyor :D neyse çoğu yer ekran kartı olmadığı için diyor umarım öyledir diyorum ben de salı günü gelsin montajını yapıp öyle deneyeceğim umarım başka bir sorun yoktur , uğraştırmaz 7600x de apu yokmuş o yüzden olduğunu söylüyor birçok yer ama şuan ekstra bir bilgim olmadığı için tek güvenebileceğim şey ekran kartı olmaması ki dediğim gibi umarım öyledir yoksa oraya götür buraya getir onu değiş bunu değiş uğraştırsın hiç istemiyorum

reis sistem açılmıyor :D neyse çoğu yer ekran kartı olmadığı için diyor umarım öyledir diyorum ben de salı günü gelsin montajını yapıp öyle deneyeceğim umarım başka bir sorun yoktur , uğraştırmaz 7600x de apu yokmuş o yüzden olduğunu söylüyor birçok yer ama şuan ekstra bir bilgim olmadığı için tek güvenebileceğim şey ekran kartı olmaması ki dediğim gibi umarım öyledir yoksa oraya götür buraya getir onu değiş bunu değiş uğraştırsın hiç istemiyorum
ama şimdi başka bir yerde de 7600x dahili gpu ya sahip diyor ben en iyisi baştan kurulum yapıp tekrar bir kontrol sağlayayım aksi durumda problem varsa çözemeyeceğim

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,114

ama şimdi başka bir yerde de 7600x dahili gpu ya sahip diyor ben en iyisi baştan kurulum yapıp tekrar bir kontrol sağlayayım aksi durumda problem varsa çözemeyeceğim
apu olmadığı için çalışmıyor doğru demişler

KS

Köylü Gamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
apu olmadığı için çalışmıyor doğru demişler
yok hocam hallettim onunla alakalı değilmiş kasa cpu fanlarından birinin kablosu yanlış yere takılmış o da kısa devre yaptırıyormuş onu çıkartınca canavar gibi oldu şükür , 7600x in dahili apusu varmış

KS

Köylü Gamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri