İngilizce Klavyeyi Türkçe Klavye Gibi Kullanabilir Miyim?

hurricane44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam, trde sadece ing klavye versiyonunu buldum. Windowsu tr klavye kullansam türkçe keycap alıp türkçe klavye gibi kullanabilir miyim?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Hocam, trde sadece ing klavye versiyonunu buldum. Windowsu tr klavye kullansam türkçe keycap alıp türkçe klavye gibi kullanabilir miyim?

Türkçe klavyelerden zaten 6 tane tuş dışında hepsi aynı. Windows dilini Türkçe yaparsanız Ç,Ü,Ö tarzı tuşlara basabilmek için klavyenin sağındaki parantez, virgül tarzı tuşlara basarak kullanabilirsiniz. Bu arada klavyenin fiyatını hak ettiğini sanmıyorum.

DasIsRavolt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Türkçe klavyelerden zaten 6 tane tuş dışında hepsi aynı. Windows dilini Türkçe yaparsanız Ç,Ü,Ö tarzı tuşlara basabilmek için klavyenin sağındaki parantez, virgül tarzı tuşlara basarak kullanabilirsiniz. Bu arada klavyenin fiyatını hak ettiğini sanmıyorum.

Wireless modelini kullanıyorum, kişiden kişiye göre değişir bence gayet memnunum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
924
Fiyat önemli değil uzun süre rahat kullanacağım bir klavye arıyorum, bu bantta başka öneriniz var mıdır?
Manyetik switch olucaksa bunlara bakılabilir. Aralarındaki teknik detaylı farklarını bilmiyorum ama yüksek bütçede Steelseries önerilmediğine eminim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri