Instagram yorumlarının anlamı o_O?

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Merhaba,

Y
ouTube videolarını Insta'da gönderi olarak paylaşıyorum ve yorumlara nerdeyse her seferinde resimdeki gibi mesajlar geliyor. Normalde 1-2 tane gelirken aldırış etmiyordum bu sefer fazla geldi. Merak ediyorum bu yorumların anlamı/amacı nedir? Nette de bir şey göremedim

Insta'yı sık kullanan birisi değilim. Insta bana bir zorunluluk gibi geliyor ne yazık ki :/ Sadece yeni videoları gönderi halinde paylaşıp takipçileri haberdar ediyorum ve arada bir de takip ettiğim kişi ve sayfalar Insta hesaplarını Facebook sayfalarıyla bağlamadıkları için onlar hakkında güncel haber/içerik almak için nadiren kullanıyorum.
Bunlara Örnek: "PCH" :/ keşke hesaplarını Facebook ile ilişkilendirseler de gönderi ve hikayelerini Face'den de takip edebilsek :/ Grupta aktifsiniz ama Facebook sayfanızıda unutmayın @OceanLaB hocam...

Screenshot_20220925-120344_Instagram.jpg

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
"Promote" olayını globalde çok sık görüyorum. Farklı bir hesap/takipçi kasma yöntemi diyebiliriz.
Tahminimce bu hesapları kasmak için ücret alıyorlar ve rastgele gönderilerin altında paylaşarak sayfayı yayıyorlar.
Veya bu yöntem ile ellerindeki hesaplar için takipçi yükseltip, sonrasında bu hesapları satıyor da olabilirler. Sonuç olarak önemsiz bot mesajlar.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Bunlar galiba bot hesaplar. Postların yorumlarında bende çok fazla görüyorum ama hesap paylaşmalarının anlamını çıkaramadım.
"Promote" olayını globalde çok sık görüyorum. Farklı bir hesap/takipçi kasma yöntemi diyebiliriz.
Tahminimce bu hesapları kasmak için ücret alıyorlar ve rastgele gönderilerin altında paylaşarak sayfayı yayıyorlar.
Veya bu yöntem ile ellerindeki hesaplar için takipçi yükseltip, sonrasında bu hesapları satıyor da olabilirler. Sonuç olarak önemsiz bot mesajlar.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Her türlü gereksiz yani bunlar

Peki bunları engellemenin yolu var mı? Yorumlara filtrelemeler uygulamak, bu kelimeler geçince silinsin vs. gibi olaylar?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Her türlü gereksiz yani bunlar

Peki bunları engellemenin yolu var mı? Yorumlara filtrelemeler uygulamak, bu kelimeler geçince silinsin vs. gibi olaylar?
Instagram'da böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama varsa bile farklı hesaplardan farklı şekilde yorum yapmaya devam ederler bence.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Selam,
Genelde bu tür yorumlar oluyor sayfalarda içlerinden bazıları takipçi kasmaya bazıları millete keylogger tarzı işler yapmaktadır size özel olarak yazmayı deniyorlar akabinde reklam yorum amaçlı rahatsızlık veriyorlar. Engelleme yolunun olduğunu bilemiyorum paylaştığınız bütün içeriklere zaten yorumları kapatmadığınız sürece devam ederler. Şahsi çizim sayfamda bu sorunu yaşıyordum yorumları ciddiye almayıp bot hesaplardan gelen mesajları kapatıyordum.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Instagram'da böyle bir özellik var mı bilmiyorum ama varsa bile farklı hesaplardan farklı şekilde yorum yapmaya devam ederler bence.
Selam,
Genelde bu tür yorumlar oluyor sayfalarda içlerinden bazıları takipçi kasmaya bazıları millete keylogger tarzı işler yapmaktadır size özel olarak yazmayı deniyorlar akabinde reklam yorum amaçlı rahatsızlık veriyorlar. Engelleme yolunun olduğunu bilemiyorum paylaştığınız bütün içeriklere zaten yorumları kapatmadığınız sürece devam ederler. Şahsi çizim sayfamda bu sorunu yaşıyordum yorumları ciddiye almayıp bot hesaplardan gelen mesajları kapatıyordum.
Destekleriniz için Teşekkürler. Madem fazla sayfalarda rastlanıyor, o zaman yorumları açık bırakmada sorun olmaz sanırım :unsure: yani bunlar yüzünden bot hesap diye şikâyet almayız diye düşünüyorum

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Destekleriniz için Teşekkürler. Madem fazla sayfalarda rastlanıyor, o zaman yorumları açık bırakmada sorun olmaz sanırım :unsure: yani bunlar yüzünden bot hesap diye şikâyet almayız diye düşünüyorum
Büyük sayfalarda çok görüyorum. Hesaba bir zarar vereceğini sanmıyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Takipçi ve ziyaretçi kasma durumu. Yazılara göre profile tiklandiginda Instagram ziyaretçi veya profil görüntüleme olarak görüyor. Hesapların kapanmamasi için de sürekli yorumlar gönderiliyor. Böylelikle profili düzenleyip ziyareti yüksek hesap olarak satışa sunuyorlar.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Takipçi ve ziyaretçi kasma durumu. Yazılara göre profile tiklandiginda Instagram ziyaretçi veya profil görüntüleme olarak görüyor. Hesapların kapanmamasi için de sürekli yorumlar gönderiliyor. Böylelikle profili düzenleyip ziyareti yüksek hesap olarak satışa sunuyorlar.
İyi, kendileri dışında bizide görüyolarmış anlaşılan :D

cskn66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

merhabalar , filtreleme konusunda bildiğim kadarıyla ayarlarda yorumları kısıtlama yani görmek istemediğimiz mesajları kendimiz ekleyip bu mesajları kısıtlayabiliyorduk. Sizde ayarlardan (tam konumunu hatırlamıyorum) "send pic" ya da "dm it" gibi kelimeleri eklerseniz bu mesajları kısıtlayabilirsiniz. İyi günler.

KS

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833

merhabalar , filtreleme konusunda bildiğim kadarıyla ayarlarda yorumları kısıtlama yani görmek istemediğimiz mesajları kendimiz ekleyip bu mesajları kısıtlayabiliyorduk. Sizde ayarlardan (tam konumunu hatırlamıyorum) "send pic" ya da "dm it" gibi kelimeleri eklerseniz bu mesajları kısıtlayabilirsiniz. İyi günler.
Öyle bir ayar yok maalesef, ya da ben bulamadım. "Şu kişilerin yorumlarına izin ver" ve yorumlarını engellediğim kişileri görme var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri