İntel/Amd Çift Ekran Kartı Sorunu

Grkmyldz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar elimde Lenovo G510 laptop var ancak içinde 2 ekran kartı var yeni laptoplardaki gibi ve ben İntel ekran kartından Amd karta geçiş yapamıyorum oyunları yüksek performansa alınca sürekli hata verip oyundan atıyor ve oyundan atmadan önce oyun ekranı kayıyor bozuluyor öle atıyor yeni driverleri kurdum ancak işe yaramadı hatta bazen oyun açmasam bile aynı hatayı veriyor "leshcatlabs" ın yaptığı driverleri denemek istedim fakat kendi kartıma uygun olanını bulamadım bu yüzden sürekli 1 gb olan intel ile işlemlerimi yapıyorum

1.Ekran kartı:İntel HD Graphics 4600 (1GB)

2.Ekran kartı:Amd Radeon R5 M230 (2GB)

Yardım Ederseniz Sevinirim :) Uzun zamandır bu sorunla uğraşıyorum

E

expert

Guest
Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştıricidan intel olanın üzerine sağ tıkla devre dışı bırak yeniden başlat öyle dene

E

expert

Guest
Bilgisayarın Intel ekran kartını kullanma sebebi donanımsal bir problem değil yazılımsal bir problem. Mesela bir oyun oynamak istiyorsunuz ama oyununuzu Intel ekran kartı çalıştırıyor bunun nedeni oynamış olduğunuz oyunun \"optimus\" teknolojisini desteklemeyişinden kaynaklanıyormuş. Oyununuzun güncellemelerini yaptığınızdan emin olun. Oyununuz korsansa eğer geçmiş olsun. Optimus teknolojisini destekleyen uygulamalarda örneğin: Photoshopta bilgisayar AMD ekran kartını kullanıyor

lenovanın açıklaması bu şekilde

Enkanet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam sanırım sizde bendensiniz. O işe çare daha bulunmadı ya :D Ben bulamadım en azından @system3276 hocaya götürecektim İstanbul'a gidecek fırsatım olmadı malesef.
buda benim konu ama gönderebilirseniz servise falan gönderin bilgi alırsanız benide bilgilendirirseniz sevinirim.

KS

Grkmyldz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam yanlız chrome firefox da bile hata veriyor görüntü vermeyi durdurdu gibi veya başka tur hatalar

Enkanet hocam bu PC kere çift ekran koymaları berbat olmuş. Intel sen yapmaya calisiyorum herşeyi ve ben grafik ile uğraşıyorum bazen oyun fln sıkıntı büyük yani

Enkanet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Grkmyldz' Alıntı:
Hocam yanlız chrome firefox da bile hata veriyor görüntü vermeyi durdurdu gibi veya başka tur hatalar

Enkanet hocam bu PC kere çift ekran koymaları berbat olmuş. Intel sen yapmaya calisiyorum herşeyi ve ben grafik ile uğraşıyorum bazen oyun fln sıkıntı büyük yani

Bende 1.5 saatte bardak renderi aldığımı bilirim. Çok sıkıntı olay. Yani adam akıllı 1 tane ekran kartı koyun düzgün olsun ne fantazi yapıyorsunuz ki....

KS

Grkmyldz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enkanet' Alıntı:
Grkmyldz' Alıntı:

Bende 1.5 saatte bardak renderi aldığımı bilirim. Çok sıkıntı olay. Yani adam akıllı 1 tane ekran kartı koyun düzgün olsun ne fantazi yapıyorsunuz ki....

Hocam birkeresinde blender ile basit bir introyu 12 saatte çıktı olarak aldım ama ALLAH a şükür ısınma derdi yok şu ekran kartı olayıda olmasa bence paranın hakkını verecek bir bilgisayar .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri