intel cherry trail atom x5-z8350 Sorunu Bıtmeyen İslemci.

Wolfmaster

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar herkese merhaba 
intel cherry trail atom x5-z8350 işlemcıye sahip bir minibook tarzı ürün satın aldım .
Ürünün temel özelliklerini size yazayım:
Anakart Çipseti Intel Cherry Trail
CPU Türü QuadCore Intel Atom x5-Z8350, 1680 MHz (21 x 80)
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel(R) HD Graphics 400  (1 GB)

arkadaslar ürünü Türkiyede satın aldım satın almadan önce bu işlemciyi kullanan notebookları
yurt dısı kaynaklı sitelerde surekli takip ediyordum bu cihazı oyun vesaire için degil dolar kuru yuksek oldugundan
netflix forumlarda gezmek haber okumak basit işler için aldım lakin uzerındekı windows u prime os  kurdum windows cok agır calısıdıgı ıcın
Prime os da performası mukemmeldi inanılmaz hızlı ve stabildi tek sorunum ses yoktu aygıtlar devrede gozukmesıne ragmen ses cıkısı alamıyordum
tekrar format attım windows a dondum bu sefer wınwdows dada ses sorunu vardı  bios ayarlarını default yaparak
yenı bır format daha attım degisen bir sey olmadı farklı windows surumlerını kurdum drıverlarını tamamen yukledım sonuc yıne aynıydı
yurt dısı kaynaklı tum sıtelerde cozumu arıyorum yaklasık 3 gundur cozum bulabılmıs degılım suan windows kurulu drıverlar yuklu lakın yüklü ses çıkıs aygıtı yok yazıyor
onunda arastırmasını yaptım her yolu ızledım yıne elde sıfır .en son 64 bit bir windows kurmaya calıstım 4 farklı ıso 4 farklı sekılde usb ye yazdırdım farklı usb yerlerınden denedım
bıos ekranında boot etmeye calısıtıgmda giriş ekranı gelıyor gibi oluyor kapatıyor .
yani bu driver sorunun cozumunu halen bulabılmıs degılım
lınux kullanıcıları cozumu bulmus ancak linux surumu mevcut degıl elımde ve linux da bulunduysa windows dada muhtemlen bu sorunun cozumu vardır
yardımlarınızı beklıyorum sevgilerimle saglıcakla kalın .

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri