Intel Core I9 14900Ks 27.000Tl Alınır Mı?

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Hocam güle güle kullanın. Bu sistemde performansı arttırabileceğiniz tek bileşen bence ekran kartıdır. 4k monitörünüz de var bu büyük avantaj. 24-25 bin lira eder elinizdeki ekran kartınız bugün satarsınız.

Üstüne şurada bahsettiğiniz bütçeyi ayırdıysanız eğer eklediğinizde 4090 alabilirsiniz.

Bu şekilde yaparsanız performansınız işlemci yükseltmekten çok çok daha fazla artacaktır. Satmak istemezseniz ekran kartınızı yine de başka seçenekleriniz var. 4080 super alabiliyorsunuz ayırdığınız bütçe ile.

Hocam benim ekran kartım oldukça iyi ve fazla bile, işlemci değişsek daha iyi oalcak

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
Hocam benim ekran kartım oldukça iyi ve fazla bile, işlemci değişsek daha iyi oalcak
Ekran kartınız iyi elbette. Ama 4090 ile 4070 ti arasında fark var hocam. Özellikle 4k'da performans olarak farklar var. @kuru cacık hocamızın dünyanın en iyisi dediği Tom's Hardware makalesine göre örnek verecek olursak ekteki gibi bir performans farkı var.

İncelemek isterseniz link:

Ekli dosyalar

• 4090.png
    4090.png
    76.8 KB · Görüntüleme: 6
KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Dediğiniz gibi ekran kartı yükseltmesi yapalım.
Bu ikisinden birisini alabilirim sizin öneriniz nedir ikisi arasında?

Ayrıca şuanki sistemimde hiçbir parçada oc yapılmadı.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
Dediğiniz gibi ekran kartı yükseltmesi yapalım.
Bu ikisinden birisini alabilirim sizin öneriniz nedir ikisi arasında?

Ayrıca şuanki sistemimde hiçbir parçada oc yapılmadı.
OC yapmanıza çok gerek yok zaten hocam. Ama ekran kartlarındaki OC ibaresine takılıyorsanız o başka. Çok az ve sıkıntı yaratmayacak bir yükseltme bu ekran kartlarındaki. Model olarak attığım tuf model olarak iyi midir değil midir tam emin olamadım. Ama sırf marka ya da popüler diye suprimx ya da strix almayınız hocam.

@egecabbar hocam 4090 için bir öneri yapabilir misin? Model, marka, fiyat olarak olarak emin olamadım ben.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,003
OC yapmanıza çok gerek yok zaten hocam. Ama ekran kartlarındaki OC ibaresine takılıyorsanız o başka. Çok az ve sıkıntı yaratmayacak bir yükseltme bu ekran kartlarındaki. Model olarak attığım tuf model olarak iyi midir değil midir tam emin olamadım. Ama sırf marka ya da popüler diye suprimx ya da strix almayınız hocam.

@egecabbar hocam 4090 için bir öneri yapabilir misin? Model, marka, fiyat olarak olarak emin olamadım ben.
En ucuz ne varsa o alınabilir açıkcası. 4090 gibi bir kartı kötü soğutamazlar zaten.
XLR8 en uygun gözüküyor şuan. Marka sevmezse az bir farkla tuf var
Tier listte de tuf baya üstte kalmış. Tercih edilebilir.

KS

vural

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Aslında fiyat o kadar önemli değil zaten baktığımda en pahalı ekran kartları benim 2 önerimdekiler civarında, en iyisi olarak bu ikisini mi öneriyorsunuz hocam? @egecabbar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri