Intel hd graphic ve phoenix os

Ömer Güncü

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Arkadaslar,
INTEL CORE I3 2120 4 CPU//8 GB RAM 1333 GHZ BILGISAYARIM VAR.
Phoenix OS diye bir isletim sistemi kurdum ancak bu isletim sistemi harici ekran kartiyla calismiyormus.
Phoenix os'ta Pubg Mobile'yi GFX TOOL ile min ayarlarda 25 fps de oynuyorum.
60 fps de oynamak icin bunlardan birisi gerekiyormus.

This gameplay is relevant to PC/Laptop having following Integrated Graphics in which you can get 60 FPS:
- Intel HD 4000
- Intel HD 4600
- Intel HD 5500
- Intel HD 520
- Intel HD 530
- Intel HD 620
- Intel HD 630 

Basically, any i3/i5/i7 Intel 3rd Generation Processor OR above for 60 FPS. Lower than 3rd Generation/Pentium processors can run at 30+ FPS.

Bunlar nedir ? Satin alip bilgisayara takacagim seyler mi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ömer Güncü' Alıntı:
Merhaba Arkadaslar,
INTEL CORE I3 2120 4 CPU//8 GB RAM 1333 GHZ BILGISAYARIM VAR.
Phoenix OS diye bir isletim sistemi kurdum ancak bu isletim sistemi harici ekran kartiyla calismiyormus.
Phoenix os'ta Pubg Mobile'yi GFX TOOL ile min ayarlarda 25 fps de oynuyorum.
60 fps de oynamak icin bunlardan birisi gerekiyormus.

This gameplay is relevant to PC/Laptop having following Integrated Graphics in which you can get 60 FPS:
- Intel HD 4000
- Intel HD 4600
- Intel HD 5500
- Intel HD 520
- Intel HD 530
- Intel HD 620
- Intel HD 630 

Basically, any i3/i5/i7 Intel 3rd Generation Processor OR above for 60 FPS. Lower than 3rd Generation/Pentium processors can run at 30+ FPS.

Bunlar nedir ? Satin alip bilgisayara takacagim seyler mi ?

INTEL HD Graphics denek entegre grafik birimi demek. AMD işlemcilerde APU diye geçen işlemci içindeki grafik biriminin INTEL karşılığı INTEL HD Graphics. İşlemcilerdeki grafik birimi yani. Her işlemci deki versiyon değişir versiyonu. Anakart üzerinden görüntü alırsın ve HD Graphics kullanırsın. Birde sürücüsü var https://downloadcenter.intel.com/product/80939/Graphics-Drivers bu sayfadan yukarıdan işlemci nesil seçiyorsun ve işletim sistemini ve indirip kuruyorsun.

KS

Ömer Güncü

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=intel-clear, tahoma, Helvetica, helvetica, Arial, sans-serif]i3-4370 veya [size=medium][font=intel-clear, tahoma, Helvetica, helvetica, Arial, sans-serif]i3-4370T gıbı ıslemcıler [size=medium][font=intel-clear, tahoma, Helvetica, helvetica, Arial, sans-serif]Intel® HD 4600 surucusunue sahıp yanı bunlardan bırını alsam 60 fps alırım degıl mı[/font][/font][/size][/font][/size]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ömer Güncü' Alıntı:
ben anlamiyorum boyle konu;ari simdi ben bu oyunu 60 fps de oynamak icin ne yapmaliyim sen bana adim ver benim bilgisayarimin ozellikleri yazili yukarida

İşlemciniz fena değil ama Phoenix OS bu işletim sistemi sizi sınırlıyor. Tavsiyem önce işletim sistemini değiştirin sonra deneyin.

KS

Ömer Güncü

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Phoenix os'tam daha performanslı işletim sistemi önerir misiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ömer Güncü' Alıntı:
Phoenix os'tam daha performanslı işletim sistemi önerir misiniz ?

Vallahi ben ilk defa duydum Pardus ve Linux sistemleri daha önce kullandım bir kaç defa ama o kadar bilgim yok. Ben Windows ile 17 yıldır mutluyum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri