Intel i3-12100F Isınan Bir İşlemci mi?

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
Selam Arkadaşlar,

Yakın zamanda Intel i3-12100F aldım daha montaj yapmadım ama kuzenimin AMD 3600 işlemcisi oyunlarda 80 dereceye çıkın merak saldım sizce ısınıyor mu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Selam Arkadaşlar,

Yakın zamanda aldım daha montaj yapmadım ama kuzenimin amd 3600 işlemcisi oyunlarda 80 dereceye çıkın merak saldım sizce ısınıyormu.
F/p olarak güzel bi islemci lakin isinmasi sizin ne yaptiginiza ve ne ile soguttugunuza bağlı. Oyun icin tasarlanmis islemcide yazilim isleriyle ugrasirsaniz ısınır. Stok fan yeter cogunlukla ama kule tipiyle bisicik olmaz

KS

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
F/p olarak güzel bi islemci lakin isinmasi sizin ne yaptiginiza ve ne ile soguttugunuza bağlı. Oyun icin tasarlanmis islemcide yazilim isleriyle ugrasirsaniz ısınır. Stok fan yeter cogunlukla ama kule tipiyle bisicik olmaz
Oyun amaçlı sadece

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
337
PCHocası son sistemde 12100f var. O videoda oyun testleri var. Testlere bakarsan çok fazla ısınmayan bir işlemci olduğunu görürsün.

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Selam Arkadaşlar,

Yakın zamanda Intel i3-12100F aldım daha montaj yapmadım ama kuzenimin AMD 3600 işlemcisi oyunlarda 80 dereceye çıkın merak saldım sizce ısınıyor mu?
Stok soğutucusuyla bile yeteri kadar serin çalışan bir işlemci. Aynı zamanda 4 çekirdekli performans canavarı. amd serileri gibi bir sorun yaşamazsınız

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Intel'in 12. nesil işlemcilerinde sıcaklık sorunu var ama 12100F'de olacağını sanmıyorum. Zira arkadaşlar da belirtmiş stok soğutucuyla da güzel çalıştığını.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
12600K ve üzerindeki modeller biraz sıcak çalışıyorlar doğrudur ama ona göre soğutucu alıyorsunuz zaten. 12100F özelinde konuşacak olursam hayır anormal ısınan bir işlemci değil ama INTEL stok soğutucunun pek iyi olduğunu söyleyemem.

KS

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
12600K ve üzerindeki modeller biraz sıcak çalışıyorlar doğrudur ama ona göre soğutucu alıyorsunuz zaten. 12100F özelinde konuşacak olursam hayır anormal ısınan bir işlemci değil ama INTEL stok soğutucunun pek iyi olduğunu söyleyemem.
kullanıyorum şuan ve kasanın önüne vantilatör dayadım rust valorant lol gibi oyunlarda max 60 ı gördüm şuan lol oynuyorum 51 derecede ekran kartım ise banerlorda 75 i gördü nedense ama ayarları kısınca 65 e düştü oturuduğum oda çok sıcak ama

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
sizin önerdiğiniz dark kasa varya hocam
Adını paylaşır mısınız. Belirttiğiniz sıcaklıklar sorun değil stok soğutucuyla ama kasa önüne vantilatör koydum dediğiniz için bir şüpheye düştüm başka bir sorun mu var diye. Gerçi bulunduğu ortam sıcak dediniz ama ama ne kadar sıcak olabilir ki ortam. Ölçtünüz mü ortam sıcaklığınızı?

KS

Mr.Alperen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
18
Adını paylaşır mısınız. Belirttiğiniz sıcaklıklar sorun değil stok soğutucuyla ama kasa önüne vantilatör koydum dediğiniz için bir şüpheye düştüm başka bir sorun mu var diye. Gerçi bulunduğu ortam sıcak dediniz ama ama ne kadar sıcak olabilir ki ortam. Ölçtünüz mü ortam sıcaklığınızı?
adana sıcağını bilen bilir hocam ama ölçmedim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri