Intel i7-12700 Tray İşlemci Alınır mı ? Garantisi Oluyor mu ?

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Arkadaşlar işlemci almayı düşünüyorum ve Intel i7-12700 düşünüyorum. İncehesap'da i7-12700 TRAY işlemci 6.312 TL. Kutulu olan ise 7.300 TL'imiş ama stok kalmamış. Tray işlemci almanın zararları ve faydaları nedir anlatabilir misiniz ? Kargo Gönderimi vesaire nasıl oluyor. Sıkıntı çıkar mı vesaire hiç bir bilgim yok. 2nci el işlemci almaktan farkı var mı ?

https://www.incehesap.com/intel-core-i7-12700-tray-islemci-fiyati-54794/?ref=akakce&v=1.18.2

750W PSU var eğer i7-12700K alırsam üstüne de 6900XT alırsam PSU upgrade lazım mı ? overclock yapılırsa nasıl olur ?

Şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bir zararı olmaz. Sadece kutusu olmaz. Plastik kare bir kutu içine koyup havalı poşete sarıp paketleyip gönderirler. Üzerinde pinleri olmadığı için de sorun olmaz İntelde işlemci pinleri anakartta malum.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Fiyatı yüksek geldi bana. Gaming Gecesinde veya bayram indirimlerinde daha uygun bir işlemci bulamadınız mı? Tavsiye olarak sonu F veya K olan işlemcileri tercih etseniz daha iyi olur. F/P olarak daha öndeler. Orta-Üst bir sistemde düz bir intel işlemci güzel olmaz diye düşünüyorum. Anakart+ işlemci için bütçenizi belirlerseniz isteğinize göre amd/intel set önerebiliriz. Ayrıca indirim görmeden almamanızı tavsiye ederim. Ben bekliyorum şahsen.

shogun

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
419
Tray işlemci kutusuz demek, stok fan çıkmaz. Kutulu ile farkı yoktur.
Güzel bir sıvı soğutma alıp birlikte kullanırsınız.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Fiyatı yüksek geldi bana. Gaming Gecesinde veya bayram indirimlerinde daha uygun bir işlemci bulamadınız mı? Tavsiye olarak sonu F veya K olan işlemcileri tercih etseniz daha iyi olur. F/P olarak daha öndeler. Orta-Üst bir sistemde düz bir intel işlemci güzel olmaz diye düşünüyorum. Anakart+ işlemci için bütçenizi belirlerseniz isteğinize göre amd/intel set önerebiliriz. Ayrıca indirim görmeden almamanızı tavsiye ederim. Ben bekliyorum şahsen.
Anakartım: Asus Rog Strix B-660 A WİFİ

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Tray işlemci kutusuz demek, stok fan çıkmaz. Kutulu ile farkı yoktur.
Güzel bir sıvı soğutma alıp birlikte kullanırsınız.
Normal işlemcilerde garanti konusu nasıl oluyor bunlarda nasıl oluyor hocam :D [360mm sıvı soğutmam var corsair]

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
i7-12700K 7000 TL hocam onuda alabilirim

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
12700k alsanız daha iyi olur diyecektim sizde yazmışsınız. Yerinizde olsam O anakarta sonu K-KF olan model dışında bir işlemci almam.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
12700k alsanız daha iyi olur diyecektim sizde yazmışsınız. Yerinizde olsam O anakarta sonu K-KF olan model dışında bir işlemci almam.
Hocam ekran kartı olarak 6900XT alıcam.K' serisinde uhd vesaire var diye biliyorum diğer özellikler aynı diye biliyorum.Ondan dolayı düz versiyonunu seçeyim demiştim.Bilgilendirirseniz teşekkür ederim :D

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Hocam ekran kartı olarak 6900XT alıcam.K' serisinde uhd vesaire var diye biliyorum diğer özellikler aynı diye biliyorum.Ondan dolayı düz versiyonunu seçeyim demiştim.Bilgilendirirseniz teşekkür ederim :D
Hem saf performans açısından fark var hemde iyi bir anakartınız ve sonu K olan bir işlemciniz olunca OC ile fazlasını alma imkanınız var. Tavsiyem sonu K olan modeli alın burada OC için konunuzu açın hem sisteme daha çok yakışır hemde daha iyi bir performans almış olursunuz.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Hem saf performans açısından fark var hemde iyi bir anakartınız ve sonu K olan bir işlemciniz olunca OC ile fazlasını alma imkanınız var. Tavsiyem sonu K olan modeli alın burada OC için konunuzu açın hem sisteme daha çok yakışır hemde daha iyi bir performans almış olursunuz.
Hocam i7-12700 65W iken i7-12700 190W diyor :D:D bende 750w var. Ekran Kartı Asus TUF 6900XT düşünüyorum oda 300W bunlara overclock yapsak GG olmaz mıyız hocam :D:D PSU yükseltmeli miyim ?

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
:/ biraz düşündürdü psu. Kaliteli gold bir seçenek olsa belki derdim ama sanırım yetmeyebilir. İntel İşlemci W konusunda şu sıralar çok başarısız.
@ugur.gozaydin hocamda müsait olduğunda bir fikir belirtsin.
sanırım o Psu 12700k ve 6900xt için yeterli değil. Seneçekler arasında psu değişimi olsa güzel olur. Siz şimdiden psu için ikinciel sitelerinde bir ilan açın.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
:/ biraz düşündürdü psu. Kaliteli gold bir seçenek olsa belki derdim ama sanırım yetmeyebilir. İntel İşlemci W konusunda şu sıralar çok başarısız.
@ugur.gozaydin hocamda müsait olduğunda bir fikir belirtsin.
sanırım o Psu 12700k ve 6900xt için yeterli değil. Seneçekler arasında psu değişimi olsa güzel olur. Siz şimdiden psu için ikinciel sitelerinde bir ilan açın.
Eğer değiştiricek olursam büyük ihtimalle satmam hocam ilerde 2nci bir sistem kurmayı düşünüyorum(3060lı vesaire kardeşim için ortalama 3 ay sonra :) -
+80 bronz ama verimliliği %90 yani aslında bronz değil sözde bronz.Yarın bakalım nasıl yorumlar gelecek ona göre devam ederiz.Ben yatmaya gidiyorum hocam Hayırlı Geceler :)

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Hocam i7-12700 65W iken i7-12700 190W diyor :D:D bende 750w var. Ekran Kartı Asus TUF 6900XT düşünüyorum oda 300W bunlara overclock yapsak GG olmaz mıyız hocam :D:D PSU yükseltmeli miyim ?
Merak etmeyin k olan model base clockta ve boost clockta düz 12700 den daha az güç tüketecek , VE MUHTEMELEN K İBARELİ OLAN İŞLEMCİDEN DAHA DÜŞÜK PERFORMANS ALACAKSINIZ. İ5 12600k sistem toplama videomda bundan bahsetmiştim. 12. nesil K ibareli işlemciler dehşet güç tüketebildikleri için normal kullanımda aman güç tüketmeyim aman ısınmayım havasındalar, Yerinizde olsam intelden vazgeçerdim 5900x ve 58003d işlemcilerinin fiyat düşüşünü bekleyebilirsiniz. Onun dışında oyun performans farkı olarak 12700 ve 12400 arasında yüzde 3-5 lik bir fark var ama fiyatı 12400 un 2 katı . Tekrar değerlendirmelisiniz bütçenizi ve isteklerinizi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
750W PSU oyunda o sistemi kaldırır ama CPU + GPU tam yükte bir iş yapacaksa sıkıntı çıkartabilir. INTEL kullanıcının söylediği gibi TDP yani Watt kullanımı konusunda biraz fazla ihtiyacı olan bir platform. 850W Corsair RM GOLD ürün var itopya firmasında 1699 TL ye satılıyordu dün gece. +100W sizi kurtarabilir eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız. Eğer kurtarmasın bayağı uzun yıllar idare etsin derseniz yükseltmelere açık olsun diye 1000W bir ürün alabilirsiniz.

Onun dışında TRAY ürün sadece dış kutusu olmayan ürün demek oluyor. Garanti aynı şekilde işliyor bir sorun yok ve sıfır üründür merak etmeyin. TRAY kelimesi tepsi anlamına geliyor. İşlemciler firmalara dış kutusu olmadan plastik kabında tepside geliyor. Bu sayede sistem üreticileri ve satıcılarına daha fazla ürün daha az yer, daha az maliyetle satılıyor.

12600/K/KF işlemcisi bu ekran kartını sorunsuz besler bu arada. Zaten bu kartı 1080p 'de kullanmayacaksınız minimum 2K bir monitörde kullanacaksınız yani 12700 serisi şart değil. B serisi bir anakartınız var K serisi işlemci almanızda şart değil OC yapılamayacağı için ama K serisi modeller kilitsiz oldukları için stok halde bile daha yüksek frekanslara çıkma potansiyeline sahip olduğundan K serisi işlemci alınabilir B serisi bir anakarta. Şart değil seçenek özetle.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
750W PSU oyunda o sistemi kaldırır ama CPU + GPU tam yükte bir iş yapacaksa sıkıntı çıkartabilir. INTEL kullanıcının söylediği gibi TDP yani Watt kullanımı konusunda biraz fazla ihtiyacı olan bir platform. 850W Corsair RM GOLD ürün var itopya firmasında 1699 TL ye satılıyordu dün gece. +100W sizi kurtarabilir eğer değiştirmeyi düşünüyorsanız. Eğer kurtarmasın bayağı uzun yıllar idare etsin derseniz yükseltmelere açık olsun diye 1000W bir ürün alabilirsiniz.

Onun dışında TRAY ürün sadece dış kutusu olmayan ürün demek oluyor. Garanti aynı şekilde işliyor bir sorun yok ve sıfır üründür merak etmeyin. TRAY kelimesi tepsi anlamına geliyor. İşlemciler firmalara dış kutusu olmadan plastik kabında tepside geliyor. Bu sayede sistem üreticileri ve satıcılarına daha fazla ürün daha az yer, daha az maliyetle satılıyor.

12600/K/KF işlemcisi bu ekran kartını sorunsuz besler bu arada. Zaten bu kartı 1080p 'de kullanmayacaksınız minimum 2K bir monitörde kullanacaksınız yani 12700 serisi şart değil. B serisi bir anakartınız var K serisi işlemci almanızda şart değil OC yapılamayacağı için ama K serisi modeller kilitsiz oldukları için stok halde bile daha yüksek frekanslara çıkma potansiyeline sahip olduğundan K serisi işlemci alınabilir B serisi bir anakarta. Şart değil seçenek özetle.
Hocam önerdiğinizi model nedir ? İşlemci olarak :) İlerde bir tane daha pc toplamayı düşünüyorum onu büyük ihtimalle AMD yaparım o zaman gelince yine konu olarak açarım zaten hocam :)

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
83
Merak etmeyin k olan model base clockta ve boost clockta düz 12700 den daha az güç tüketecek , VE MUHTEMELEN K İBARELİ OLAN İŞLEMCİDEN DAHA DÜŞÜK PERFORMANS ALACAKSINIZ. İ5 12600k sistem toplama videomda bundan bahsetmiştim. 12. nesil K ibareli işlemciler dehşet güç tüketebildikleri için normal kullanımda aman güç tüketmeyim aman ısınmayım havasındalar, Yerinizde olsam intelden vazgeçerdim 5900x ve 58003d işlemcilerinin fiyat düşüşünü bekleyebilirsiniz. Onun dışında oyun performans farkı olarak 12700 ve 12400 arasında yüzde 3-5 lik bir fark var ama fiyatı 12400 un 2 katı . Tekrar değerlendirmelisiniz bütçenizi ve isteklerinizi.
12400 alsam bir sıkıntı olmaz yani ? İlerde AMD işlemcilere geçmeyi düşünüyorum.Çünkü kardeşim de bilgisayar istiyor şu anki topladığımı ilerde ona verme ihtimalim fazla.Bende yenisini toplarım kafasındayım.Şimdi intel i5-12400 alayım mı ? Oyunları zaten 2k ultra ayarlarda oynarım.Çoğu oyunda rahatlıkla 100fps'in üstüne cıkabileceğini biliyorum.Ondan dolayı ay yok 20-30fps daha yüksek olsun 2 katı parayı vereyim kafasında değilim.Ana işim 3 boyutlu tasarım/animasyonlar,photoshop vesaire.Onlarda sıkıntı çıkarmıcağını bildiğimden çok düşünmüyorum.İntel i5-12400 sorun çıkartmazsa onu alayım :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri