Soru Intel Işlemcide Sorun Yaşayan Var Mı?

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemci
Intel
Ekran Kartı
-
Merhabalar arkadaşlar son dönemde özellikle Intelin i7 ve İ9 13. ve 14. nesil işlemcilerinde çok fazla sorun yaşayan duydum normal şartlarda stabilitesi daha yüksek olan Intelin son işlemcileri sorunlu mu? Kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

metoez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Laptop var bende 12650 h ama . Isınmasına çok ısınıyor biseyler de oluyor (palworld gece olunca fps yariya iniyo)

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Bundan tam olarak bişey anlamadım yeni sistem için eğer sorun varsa işlemciyi düşürmeyi düşünüyorum ama gereksiz performans kaybı yaşamak da istemiyorum
Hocam kısaca 13 14. nesil intel işlemci almayın. Intel sorunu bu ayın ortasında bir güncelleme ile çözecekmiş ama o zamana kadar işlemcilerin aldığı hasar kalıcı olacak. Ve bu çözüm işlemcinin gücünü azaltacak yani performans azalabilir. Intel AMD'nin reklamını yapmış oldu.

cuditex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Hocam kısaca 13 14. nesil intel işlemci almayın. Intel sorunu bu ayın ortasında bir güncelleme ile çözecekmiş ama o zamana kadar işlemcilerin aldığı hasar kalıcı olacak. Ve bu çözüm işlemcinin gücünü azaltacak yani performans azalabilir. Intel AMD'nin reklamını yapmış oldu.
Çözüm yeni geldi herhalde intelden ama o anadarki hasar boyutuna göre çözüm olsada performans kayıpları yaşanabilir diye biliyorum.

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Çözüm yeni geldi herhalde intelden ama o anadarki hasar boyutuna göre çözüm olsada performans kayıpları yaşanabilir diye biliyorum.
Evet güç azaltıyor diye biliyorum. Çözüm geldi mi bilgim yok, ben yine de amd alırdım işlemci yükseltmek istese yeni anakart alması gerekecek bir ton masraf.

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
14700K düşünüyorum ama arkadaşların söyledikleri de korkutuyor açıkçası
Sistemi oyun için kullanacaksanız amd alın. Intel alacaksanız da anakart yükseltmeden ileride işlemci değiştiremezsiniz ona göre alın.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sorun şu ki sadece oyun için düşünmüyorum kıyas yapınca Intelin işlemcileri oyun haricinde AMDden daha iyi ama göz göre göre de sorunlu bir ürün almayı kimse istemez

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Sorun şu ki sadece oyun için düşünmüyorum kıyas yapınca Intelin işlemcileri oyun haricinde AMDden daha iyi ama göz göre göre de sorunlu bir ürün almayı kimse istemez
Zor bir karar hocam. Ben intel alacak olsam 15. nesli beklerdim.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İ7 12. nesile ya da İ5 12. 13. ya da 14. nesile düşsek nasıl olur?

asilkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
13 14. nesil HX işlemciler de masaüstü slikonu kullanıyor bu işlemcilerde de problem olabilir ciddi yüksek watt çekiyorlar 140-160 civarı.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Şu anda Intel tarafında hem performanslı hem de sorun çıkarmayan bir işlemci yok mu yani?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri