İntel mi Amd mi seçmeme yardım lütfen

KS

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Yayın için intel diye biliyorum. Ryzen kullanan varmı yayıncı olarak? Mesela Elraen intel kullanıyor.
Hocam çok fazla spekülasyon var konuyla alakalı öyle sıkı takip ettiğim bir yayıncı olmadığı için sistemleri hakkında bilgim yok

KS

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Heralde genel kanı intelden yana güzel bir anakartla iyi bir intel sistem güzel olacak sanırım. Genelde intelden yana tercihler oldu

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
intel ve nvidia sisteme göre %50 ucuz değilse asla amd işlemci ve ekran kartı almam.

Zamanında bu hatayı yaptım siz yapmayın eğer maddi durumunuz varsa 10 k fazla verin intel nvidia ikilisini alın.

Ben şuan öyle yaptım kafam rahat.

Benchmark testlerinde görebilirsiniz üst düzey kartları bile amdnin kötü

KS

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
intel ve nvidia sisteme göre %50 ucuz değilse asla amd işlemci ve ekran kartı almam.

Zamanında bu hatayı yaptım siz yapmayın eğer maddi durumunuz varsa 10 k fazla verin intel nvidia ikilisini alın.

Ben şuan öyle yaptım kafam rahat.

Benchmark testlerinde görebilirsiniz üst düzey kartları bile amdnin kötü
12900ks al gitsin diyorsun yani hocam

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
12900ks al gitsin diyorsun yani hocam
Hocam valla bilmiyorum ben 1 ay önce intel + rtx3070ti sistem topladım aynı şekilde amd sistemde arkadaşımda sürekli anormal problemler çıkıyor onda.

Yani tavsiye etmem benchmark testlerine falan baktım adamların yok 3080 90 la kapışıyor dediği bütün kartlar cort zort

KS

Bahadır Çeneli

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Gelecek olan yeni nesillere umut bağlamıştım ama Türkiye'de roket rakam uygulamasına geçerlerse mantıksız olur yani o yüzden 12900ks muhabbetini değerlendirmek mantıklı gibi geliyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri