Yardım İnternet Bağlantı Sorunu

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Türk Telekom müşteri hizmetleri sağ olsun çok yardımcı oldu. Rahat 5 dakika Wi-Fi ile alakalı sorunum yok demekle geçti zaten. Diyorum ki "modemin Ethernet ışığı turuncu yanıyor." hala Wi-Fi mi diyor. En son binanın içinden modeme gelen kablo ankastre bla bla dedim ondan sonra anladı. Bu sefer de "modeme gir kurulum yap, ağ sorunu gider falan" yaptırmaya kalktı. Diyorum kafasına göre bağlanıyor kafasına göre bağlanmıyor. Kurulum zaten var. Sabah kullandım yokkk. Sonra da "modem bozuktur bizden satın almak ister misiniz, istemezseniz başka modem temin edip deneyin" dedi :D

Neyse sorunumu gelirsek. Bu sabah sorun yoktu gayet rahat interneti kullandım. Sonra dışarı çıktım 4-5 saat. Tabii çıkarken fişleri çekip çıktım. Eve geldim fişleri taktım. Modem 20 dakika internete bağlanmadı. Ethernet ışığı sürekli turuncu yanmaya devam etti. Arada sabit turuncu kalıyor, arada hızlı hızlı veya yavaş yavaş turuncu ışık yanıp sönüyor. Son zamanlarda bu sorun çok artmaya başladı. Bu sorunu sürekli yaşıyorum bu arada. Modemi kapatmasam sorun yok bağlantı gitmiyor ta ki ayağım masaya değene veya masayı sallayana kadar. Bunları yapınca yine gidiyor. Bunlar hariç hiçbir sorunum yok :D işim garip olanı bu yani. Sorun ne :/

Arada gün içinde mesela bir anda Ethernet ışığı yine turuncuya dönebiliyor. 4-5 kez modemi kapa aç yapmak zorunda kalıyorum internete bağlanmak için. Fotoğrafta görüldüğü üzere IP alıyor ama en üst kısımda "bağlantı yok hatası" diyor.

Bu sorun neden kaynaklı olabilir? Modemi geçen sene aldım 0. Keenetic Omni DSL N300 modeli. Sorunu bilsem çözüm üretmete çalışacağım. TT müşteri hizmetleri yardımcı olmuyor. "bizde IP alıyorsunuz bağlantı sağlam falan diyorlar."

Ekli dosyalar

• bağlantı sorunu.png
    bağlantı sorunu.png
    124.7 KB · Görüntüleme: 21
KS

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Dün yine 25 dakika TT destek ile konuştum bana hala Wi-Fi, lan kablosu falan diyorlar. Bina içinden ankastreden gelen telefon kablosunu taktığım ışık turuncu yanıyor dememe rağmen. Haliyle sorun düzelmedi. Dün akşama doğru internetim yine gitti 15 dakika. 1 haftada 6 kez oldu ve çözüm sunamıyorlar bana Wi-Fi bağlantısı yap falan diyorlar.

Forumda bu sorunu veya çözümünü bilen yok mu abi? Geçen sene modem aldım ve bina içi tesisat yeniledim. Sorunu bilsem çözeceğim ama bilemiyorum? Her sene elektrikçiye 400-500 TL paramı vereceğim ben.

Şu anki hat bilgilerim (09.06.2023).

1686289306010.png

kimiki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
120
Masa sallanınca gidiyor demişsiniz. Belli ki bir sorun var komple kablolar değişsin olmadı modemi değiştirsinler. Zaten başka yapılacak bişey de yok.

KS

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Masa sallanınca gidiyor demişsiniz. Belli ki bir sorun var komple kablolar değişsin olmadı modemi değiştirsinler. Zaten başka yapılacak bişey de yok.
Modemin garantisi garantiye yollarım en kötü ama evden çalıştığım için yollarsam gelene kadar çalışamayacağım. Dün masa hiç bir şekilde sallanmadı ona rağmen bir anda gitti internet. Kablo da 1 sene oldu nasıl 1 senede sıkıntı çıkmış olabilir anlamadım ya. Jak çakma pensesi bulsam tekrar çakıp deneyeceğim belki o kısımda sorun vardır diye ama pense yok.

birşeylr olmuyorsa fazla zorlama hayat hikayeni yazmışsın buraya okuyamıcam bro
Şaka mısın birader? Yaşadığım sorunu yazıyorum. Sana oku diyen mi var. Yardımcı olmayacaksan yol al. Saçma sapan ne mesaj atıyorsun.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Hocam daha 2. Hafta oldu tt ye başlayalı benimde sorunum aynı. İlk geldiği gün sağlamdı 2. Günde sıkıntılar başladı. Neyse 1. Defa aradım müşteri hizmetlerini 1-2 ıvır zıvır şeyler istiyorlar. Velhasıl 2. Defa aradım bu sefer arıza kaydı oluşturdum. Eve geldiler eski kabloyu bloke ettiler yeni kablo çektiler ( ankastrenin dışından modeme kadar, binanın dışından değil). Kabloyu bağladıklarında hem kopmalar arttı hemde hızım yükseldi. Anlyacağınız benimde sorunum aynı.
Ama bir fikrim var dün denk geldim benim kablom halının altından gidiyor modeme,
halıya basılınca 1 mb a kadar düşüyor ve zannedersem ondan kopma oluyor. Eğer sizinkide ayak altından gidiyorsa kablodandır bu kopmalar eğer denerseniz ve geri dönüş yaparsanız sevinirim.

KS

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Hocam daha 2. Hafta oldu tt ye başlayalı benimde sorunum aynı. İlk geldiği gün sağlamdı 2. Günde sıkıntılar başladı. Neyse 1. Defa aradım müşteri hizmetlerini 1-2 ıvır zıvır şeyler istiyorlar. Velhasıl 2. Defa aradım bu sefer arıza kaydı oluşturdum. Eve geldiler eski kabloyu bloke ettiler yeni kablo çektiler ( ankastrenin dışından modeme kadar, binanın dışından değil). Kabloyu bağladıklarında hem kopmalar arttı hemde hızım yükseldi. Anlyacağınız benimde sorunum aynı.
Ama bir fikrim var dün denk geldim benim kablom halının altından gidiyor modeme,
halıya basılınca 1 mb a kadar düşüyor ve zannedersem ondan kopma oluyor. Eğer sizinkide ayak altından gidiyorsa kablodandır bu kopmalar eğer denerseniz ve geri dönüş yaparsanız sevinirim.
Benim de halının altından geçiyor kablolar. Annem her temizlik yaptığınızda düşünmeden süpürüyor veya vilada ile ıslak ıslak siliyor. Belki de bir şekilde ezmiş olabilir ama nasıl test edeceğim bilmiyorum ki. Elimde test cihazı da yok. Bazen koltukları falan çekiyor o ara bile ezilmiş olabilir. Siz yazınca aklıma geldi bunlar.

Bu arada TT'yi nasıl eve çağırtıp sıfırdan kablo çektirebildiniz ben 6-7 kez aradım gelmiyorlar.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Benim de halının altından geçiyor kablolar. Annem her temizlik yaptığınızda düşünmeden süpürüyor veya vilada ile ıslak ıslak siliyor. Belki de bir şekilde ezmiş olabilir ama nasıl test edeceğim bilmiyorum ki. Elimde test cihazı da yok. Bazen koltukları falan çekiyor o ara bile ezilmiş olabilir. Siz yazınca aklıma geldi bunlar.

Bu arada TT'yi nasıl eve çağırtıp sıfırdan kablo çektirebildiniz ben 6-7 kez aradım gelmiyorlar.
Hocam müşteri hizmetini arayın sonra adama/kadına artık kimse karşı taraf {arıza kaydı oluşturmak istiyorum} deyin. Onlar 1-2 güne gelirler. Gelince 1-2 uğraşssınlar tam gitmeden 5-6 dk önce diyinki "şu kabloyu değiştirelim belki kablodandır" diyin.
Bende bunu 4-5 gün sonra anladım kablonun üstünden kimse geçmeyince 25 grliyor birisi geçince 1-2 hatta 700-800 kb lara kadar düşüyor. Orada anladımki kablodan yerinin değişmesi lazım :)
(Ayrıca kopmalarda yok denecek kadar azaldı)

Yine aynı yere bağlarlar muhtemelen.
bir kere test yap hızda artış varmı diye.
Eğer artış varsa olmuş demektir.

Eğer aynı yere bağlarlarsa şunu söyleyin:
"Başka prize takalım"diyin.
(Her evde 2 şer tane internet kablosu oluyor genelede 1i salonda 1i de koridorda (antrede) )
Eğer takmazlarsa gittiklerinde açın
Diğer prizi eğer yeri boş ve kimsenin ayağının basamayacağı yerdeyse oraya bağlayın, bağlamadan öncede bağladıkları prizin içine nasıl bağlamışlar bi fotoğraf çekin ve o ikinci prize öyle bağlayın.

Şuan bende bu şekilde kullanıyorum hızda da kopmadada sorun yok.

Not: dikkatli bağlayın, evin içindeki tüm internet kabloları aynı yere gidiyor zaten sıkıntı olmaz

KS

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Hocam müşteri hizmetini arayın sonra adama/kadına artık kimse karşı taraf {arıza kaydı oluşturmak istiyorum} deyin. Onlar 1-2 güne gelirler. Gelince 1-2 uğraşssınlar tam gitmeden 5-6 dk önce diyinki "şu kabloyu değiştirelim belki kablodandır" diyin.
Bende bunu 4-5 gün sonra anladım kablonun üstünden kimse geçmeyince 25 grliyor birisi geçince 1-2 hatta 700-800 kb lara kadar düşüyor. Orada anladımki kablodan yerinin değişmesi lazım :)
(Ayrıca kopmalarda yok denecek kadar azaldı)

Yine aynı yere bağlarlar muhtemelen.
bir kere test yap hızda artış varmı diye.
Eğer artış varsa olmuş demektir.

Eğer aynı yere bağlarlarsa şunu söyleyin:
"Başka prize takalım"diyin.
(Her evde 2 şer tane internet kablosu oluyor genelede 1i salonda 1i de koridorda (antrede) )
Eğer takmazlarsa gittiklerinde açın
Diğer prizi eğer yeri boş ve kimsenin ayağının basamayacağı yerdeyse oraya bağlayın, bağlamadan öncede bağladıkları prizin içine nasıl bağlamışlar bi fotoğraf çekin ve o ikinci prize öyle bağlayın.

Şuan bende bu şekilde kullanıyorum hızda da kopmadada sorun yok.

Not: dikkatli bağlayın, evin içindeki tüm internet kabloları aynı yere gidiyor zaten sıkıntı olmaz
Taşınma durumumuz var o netleşsin dediğiniz taktiği deneyeyim :) Güzel taktikmiş.

Bu arada telefon kablosu dışarıdan camdan geliyor. Bina o kadar eski ki maalesef priz vb. bir şey yok. Bina içinden çekilebilecek hatta yok zaten :D Topraklama bile yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri