İnternet bağlantısı kopma sorunu

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu konuyu kaçıncı kere açtım bilmiyorum ama sonuç alamadım hala.

CS:GO oynarken lobide internet yok SHIFT+TAB yapıp menüyü açıyorum ordan tarayıcıya giriyorum ordada yok. Masaüstüne gelince (cs go açıkken) internet geliyor ama oyuna basayım tekrardan açılsın gidiyor. Napacağımı bilmiyorum tüm driverler güncel güvenlik duvarını kapattım ama sonuç yok lütfen yardım edin  :( :( :( :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınız internet için kurduğu bir ekstrabyazılım vs. varmı? Bazı anakartlarda internet kontrolünü şu uygulamaya vs. aktar gibi ayarlar yapan uygulamalar var. Bunu kontrol edin ve varsa silin. Sistrme virüs taramaı yapın Kaspersky tavsiyrm. Daha sonra ağ kartınızı kaldırın ve tekrar kurun, bunun için Aygıt Yöneticisini açın ve Ağ Kartına sağ tıklayın yalzımı ile beraber kaldırın ama öncesinden Anakartınız sitesinden ağ yazılımınızı indirin zira kaldırdığınızda internet olmayacak. Tüm bunlar işe yaramaz ise Format atın temiz bir Windows tüm sorunları çözer.

KS

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınız internet için kurduğu bir ekstrabyazılım vs. varmı? Bazı anakartlarda internet kontrolünü şu uygulamaya vs. aktar gibi ayarlar yapan uygulamalar var. Bunu kontrol edin ve varsa silin. Sistrme virüs taramaı yapın Kaspersky tavsiyrm. Daha sonra ağ kartınızı kaldırın ve tekrar kurun, bunun için Aygıt Yöneticisini açın ve Ağ Kartına sağ tıklayın yalzımı ile beraber kaldırın ama öncesinden Anakartınız sitesinden ağ yazılımınızı indirin zira kaldırdığınızda internet olmayacak. Tüm bunlar işe yaramaz ise Format atın temiz bir Windows tüm sorunları çözer.

Ekstra yazılım yok ama 1 hafta önce driver'ı silmiştim. Sonra tekrar yükledim ve sorun devam ediyordu ayrıca şu nano algılayıcılar var ya küçük USB şeklinde olurlar onu kullanıyorum internete kablosuz olarak bağlanmak için. Benim bi sorum daha olacaktı benim BIOS biraz farklı aynı bu linkteki gibi https://i.resimyukle.xyz/WLbWTy.jpg  ve bu BIOSla ilgili format atma işlemini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eski legacy tip BIOS bu normal BIOS gibidir ama biraz daha karışık. Boot menüsünden USB yi ilk sıraya alacaksınız. Bunun için 2. seçenek yani advanced bios a girin sonra açılan pencereden boot sekemesine girin ve burada eğer UEFı bir Windows kuracaksanız UEFI/BIOS Boot mode kısmını UEFI olarak esçin sonra allta yer alan Boot option priority kısmında en tepeye USB yi seçin ve F10 tyşuna basıp kaydedin ve BIOs tan çıkın. Yada Exit sekmesine gelin Save & Exit yapın. Sonra sistem USB içindeki Windows fırmatı ile başlayacak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri