İnternet bağlantısının kopması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar hocalar. 1 hafta önce bilgisayarıma bir format attım ve ilk 3-4 gün bir sıkıntı olmadan hem internette gezinebiliyor ve internet gerektiren oyunlar oynayabiliyordum. Fakat 1 gün sonra CS:GO'ya ya da Red Crucible[fps tarzı bir oyun]'ye girmeye çalıştığımda daha doğrusu internet gerektiren oyunlara girdiğim zaman Wi-Fi işaretinde sarı ünlem işareti çıkıyor. Bunu çok araştırdım fakat kimse yapamamış. Şu ana kadar şu yolları izledim

-> Driver Booster ile tüm driverlarımı güncelledim.
-> Modemi defalarca açıp kapattım.
-> Kaspersky anti-virüs programını kullandım.[işe yaramadı]
-> DNS adresimi 3-4 defa değiştirdim.
-> Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açtan internetimin özelliklerine gelip Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğini denedim.
-> Modem'e reset attım.
-> Windows Güvenlik Duvarı'nı kapattım
-> Windows Güvenlik Duvarı'ndan CS:GO'ya ve diğer oyunlarıma izin verdim.

Fakat hiç biri işe yaramadı. Sadece internette gezinebiliyorum[Youtube,Facebook vs.] onun dışında her hangi bir oyuna girince sarı ünlem işareti çıkıyor.

Sorunun çözümü için yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Serhathan Yıldız' Alıntı:
Merhabalar hocalar. 1 hafta önce bilgisayarıma bir format attım ve ilk 3-4 gün bir sıkıntı olmadan hem internette gezinebiliyor ve internet gerektiren oyunlar oynayabiliyordum. Fakat 1 gün sonra CS:GO'ya ya da Red Crucible[fps tarzı bir oyun]'ye girmeye çalıştığımda daha doğrusu internet gerektiren oyunlara girdiğim zaman Wi-Fi işaretinde sarı ünlem işareti çıkıyor. Bunu çok araştırdım fakat kimse yapamamış. Şu ana kadar şu yolları izledim

-> Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açtan internetimin özelliklerine gelip Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğini denedim.
-> Modem'e reset attım.

Fakat hiç biri işe yaramadı. Sadece internette gezinebiliyorum[Youtube,Facebook vs.] onun dışında her hangi bir oyuna girince sarı ünlem işareti çıkıyor.

Gerçekten çok ilginç ve can sıkıcı bi durum.
 Yapmadığınız şey kalmamış. Ama formattan sonra,bi kaç gün sonra da olsa,bu durumun oluştuğunu yazmışsınız. 
 Şahsi fikrim, tekrar format atın.Belki çözüm olmayabilir ama aklıma geldi işte.
 Bi kaç kere başıma gelmişti. WİN 10 da,yaptığım formatlarda,çok nadir de olsa,net bağlantısı bazen hemen olmuyordu. Bi kaç saat beklediğim de olmuştu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata CMD ( Komut İstemini ) yaz Sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır sonra aşağıdaki kodları yaz.

NOT: Her satırdan sonra ENTER 'tuşuna bas.

netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bu kodlardan sonra test et bakalım işe yarayacakmı.

KS

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
met 61' Alıntı:

-> Modem'e reset attım.

Gerçekten çok ilginç ve can sıkıcı bi durum.
 Yapmadığınız şey kalmamış. Ama formattan sonra,bi kaç gün sonra da olsa,bu durumun oluştuğunu yazmışsınız. 
 Şahsi fikrim, tekrar format atın.Belki çözüm olmayabilir ama aklıma geldi işte.
 Bi kaç kere başıma gelmişti. WİN 10 da,yaptığım formatlarda,çok nadir de olsa,net bağlantısı bazen hemen olmuyordu. Bi kaç saat beklediğim de olmuştu.
Format atmak istemiyorum tekrardan. Flash belleği zor buldum.

ugur.gozaydin' Alıntı:
Başlata CMD ( Komut İstemini ) yaz Sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır sonra aşağıdaki kodları yaz.

netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Hemen deniyorum.

ugur.gozaydin' Alıntı:

netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Denedim fakat işe yaramadı. CS:GO'ya giriyorum ve internet gidiyor. Fakat bu sefer sarı ünlem işareti yok sadece internet gidiyor.

N'apıcam ya çok sıkıntı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modeme reset atmayı denedin mi? Modemin kendi arayüzünden. Format işlemi veya Windows sıfırlamada deneyebilirsin.

KS

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Modeme reset atmayı denedin mi? Modemin kendi arayüzünden. Format işlemi veya Windows sıfırlamada deneyebilirsin.

Evet denedim. Sanırım sorunumun çözümü yok.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ugur.gozaydin' Alıntı:

Sabit IP ile bağlanmayı denediniz mi? Birde bu yöntemi deneyin. Anladığım IP alamıyorsunuz bazı durumlarda bu yöntem ile sorun çözülebilir.

KS

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

Sabit IP ile bağlanmayı denediniz mi? Birde bu yöntemi deneyin. Anladığım IP alamıyorsunuz bazı durumlarda bu yöntem ile sorun çözülebilir.
merhaba uzun süredir yazmıyordum fakat dediklerinizin hepsini yaptım sabit ipte dahil. neden olmuyor anlamıyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bildiğim tüm çözüm yollarını önerdim 2 sebep kaldı, ilki modem kaynaklı bir arıza olabilir, donanımsal yada yazılımsal herhangi bir şey bu soruna sebep olabilir. 2. olasılık ise Windows kaynaklı bence format atmalısınız eğer sorun çözülmez ise modem kaynaklı diye düşünüyorum.

KS

Serhathan Yıldız

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bildiğim tüm çözüm yollarını önerdim 2 sebep kaldı, ilki modem kaynaklı bir arıza olabilir, donanımsal yada yazılımsal herhangi bir şey bu soruna sebep olabilir. 2. olasılık ise Windows kaynaklı bence format atmalısınız eğer sorun çözülmez ise modem kaynaklı diye düşünüyorum.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Fakat format atmadan ya da modemle ilgilenmeden sorunum çözüldü.

Çok teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri