Yardım Internet Çoklayıcı

yuliqk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
merhaba biz üst komşudan router ile kendimize internet çekiyoruz ama routerda bir ethernet çıkışı yok, ethernet çoklayıcı almayi planlıyorum, routere gelen kabloyu önce çoklayıcıya sonra modem ve kasaya cekmeyi planliyorum sizce işe yarar mi?

ürün:

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,220
Evet olur ama router da da internet çıkışı olması lazım eve dağıtmak için he aldın diyelim router a girdin o zaman da switch e gerek kalmaz zaten modem den router a kablo çekersin kullanırsın

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
merhaba biz üst komşudan router ile kendimize internet çekiyoruz ama routerda bir ethernet çıkışı yok, ethernet çoklayıcı almayi planlıyorum, routere gelen kabloyu önce çoklayıcıya sonra modem ve kasaya cekmeyi planliyorum sizce işe yarar mi?

ürün:
Router dediğiniz komşunun ki değil, sizin eve koyacağınız olarak anladım ona göre yazacağım. Komşunun modeminin bir ethernet portundan kabloyu çekeceksiniz. Kablo size geldiğinde çoklayıcıya takacaksınız ve portlara sizin router ve diğer cihazları bağlayacaksınız. Dediğiniz olur, sorun olmaz. Gigabit bir çoklayıcı kullanmanız daha iyi olur. O çoklayıcı 100mbps'lik. Router'da port olmaması ilginç.

KS

yuliqk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
sanırım yanlis anlaşıldı, modem komsunun, router bizim, komsunun modeminden bizim routera kablo cekmisiz, routerda giriş var ama çıkış yok, airties router

Router dediğiniz komşunun ki değil, sizin eve koyacağınız olarak anladım ona göre yazacağım. Komşunun modeminin bir ethernet portundan kabloyu çekeceksiniz. Kablo size geldiğinde çoklayıcıya takacaksınız ve portlara sizin router ve diğer cihazları bağlayacaksınız. Dediğiniz olur, sorun olmaz. Gigabit bir çoklayıcı kullanmanız daha iyi olur. O çoklayıcı 100mbps'lik. Router'da port olmaması ilginç.

modem ve router 72mbps yani 100lugun yeterli olacagini dusunuyorum yanlismiyim

Router da giriş varsa switch e gerek yok zaten port olmayan router mı olur onu ilk defa duydum 😅
çıkış olmadığı için kasaya ethernet kablosu cekemiyorum

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,220
sanırım yanlis anlaşıldı, modem komsunun, router bizim, komsunun modeminden bizim routera kablo cekmisiz, routerda giriş var ama çıkış yok, airties router

modem ve router 72mbps yani 100lugun yeterli olacagini dusunuyorum yanlismiyim
He o zaman şöyle olur switch e giriş yapican oradan router a bağlıcan hem kablo çıkış olacak hemde router da WiFi sinyalini dağıtmış olacaksin

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,220
router diye belirttigim cihaz bu

umarim router olarak doğru biliyorumdur port erişim noktası diye geçiyor
Evet bu işini görecektir ama çok giriş seviyesi bişey yerinde olsam bunlarla hiç uğraşmam switch alacağıma temiz router alırım hem güncel hız almış olurum hemde fazladan port olmuş olur o kadar kabloya switch e gerek kalmaz

KS

yuliqk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Evet bu işini görecektir ama çok giriş seviyesi bişey yerinde olsam bunlarla hiç uğraşmam switch alacağıma temiz router alırım hem güncel hız almış olurum hemde fazladan port olmuş olur o kadar kabloya switch e gerek kalmaz
yakında yeni eve gececegimiz icin direkt modem alınacak zaten gecici çözüm ariyorum ben yeni nesil *duzgun routerlar biraz pahali

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri