İnternet hızı bilgisayar açılınca aşırı yavaşlıyor

Einsteinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bilgisayar kapalı iken normal hızları alıyorum ancak bilgisayarı açtığımda internet yavaşlıyor pc ethernet ile bağlı ve yeni format attım format atıldıktan sonra oldu nedeni ne olabilir?(arkada indirme vs. yok kontrol ettim artı olarak windows defender ile tarama yaptım acaba virüs falan mı var diye tehdit bulunamadı diyor)

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
bilgisayar kapalı iken normal hızları alıyorum ancak bilgisayarı açtığımda internet yavaşlıyor pc ethernet ile bağlı ve yeni format attım format atıldıktan sonra oldu nedeni ne olabilir?(arkada indirme vs. yok kontrol ettim artı olarak windows defender ile tarama yaptım acaba virüs falan mı var diye tehdit bulunamadı diyor)
OneDrive'dan kaynaklanıyor olabilir.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Windows güncellemeleri yapıp deneyin. Windows kafasına göre güncelleyebiliyor.

brooklyn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
windows güncellemesi varsa yapıp tekrar denemelisiniz hocam?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
bluetooth açık mı pc de

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Torrent indirmiş olabilir misiniz? Ya da benzer program.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bilgisayar başlangıcında steam, epic game gibi oyun yüklü uygulama varsa güncelleme arıyor olabilir. Windows dışında ne yüklediniz.

KS

Einsteinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayar başlangıcında steam, epic game gibi oyun yüklü uygulama varsa güncelleme arıyor olabilir. Windows dışında ne yüklediniz.
sadece opera ve nvidia experiance indirdim onlarıda kontrol ettim güncelleştirme vs yapılmıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bir süre görev yöneticisinden ağ kısmını açıp bekleyin. Ne kadar ne kullanıyor ve bir süre sonra normale dönüyor mu diye bekleyin.

KS

Einsteinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran Görüntüsü (4).png

Görev yöneticisinde AĞ kullanımına göre sıralama yapıp görsel atarmısın.

Bir süre görev yöneticisinden ağ kısmını açıp bekleyin. Ne kadar ne kullanıyor ve bir süre sonra normale dönüyor mu diye bekleyin.
Görev yöneticisi kısmında internetim normal gözüküyor ancak hız testi yaparken aşırı düşük çıkıyor telefondan da denedim onda da düşük çıkıyor.Ama pc kapalıyken telefondan denediğimde normal çıkıyor

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Modemi sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Anakart driver güncel versiyonu var ise yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri