İnternet Hızım 100Mb/S 'I Geçmiyor.

dogancand

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle herkese iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim gibi internet hızım "evimde 1000mb internet olmasına rağmen" 100mb i geçmemekte. Sorunun anakartlı bir durum olabileceğini düşünüyorum. Kardeşimle beraber kullanıyoruz interneti, onun pc de 900mb ları görmekte hız. Benim kablomu ona, onun kablosunu bana takıp denedim, portlarımızı değiştirip denedim fakat hiç bir şekilde değişmemekte. İnternetten bakmadığım denemediğim hiç bir şey kalmadı. Evet o söyleyeceğiniz ayarı da 1gb/s ye çektim ağ bağlantılarımdan fakat yine değişmedi. Anakartımın modeli; GA-AB350m-D3V. Sitesinde desteklediği görünmekte fakat hiç bir şekilde 100mb ın üstünde hız alamıyorum kendi bilgisayarımda. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Öncelikle herkese iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim gibi internet hızım "evimde 1000mb internet olmasına rağmen" 100mb i geçmemekte. Sorunun anakartlı bir durum olabileceğini düşünüyorum. Kardeşimle beraber kullanıyoruz interneti, onun pc de 900mb ları görmekte hız. Benim kablomu ona, onun kablosunu bana takıp denedim, portlarımızı değiştirip denedim fakat hiç bir şekilde değişmemekte. İnternetten bakmadığım denemediğim hiç bir şey kalmadı. Evet o söyleyeceğiniz ayarı da 1gb/s ye çektim ağ bağlantılarımdan fakat yine değişmedi. Anakartımın modeli; GA-AB350m-D3V. Sitesinde desteklediği görünmekte fakat hiç bir şekilde 100mb ın üstünde hız alamıyorum kendi bilgisayarımda. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
1gbps'e çektiğinizde 100mbps mi çalıştı, yoksa internete mi bağlanmadı? Olmadıysa en sağlıklısı tekrar Auto'ya alın. Anakart sitesinde Gigabit Lan yazıyor. Portda fiziksel bir hasar var mı özellikle son 2 pinde? Anakart sitesinden sürücüyü tekrar bir kurmayı deneyin.

KS

dogancand

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1gbps e çektiğimde 100mb olarak çalıştı. herhangi kopma durumu olmadı. Portta herhangi bir sıkıntı var mı hiç bilmiyorum. Şimdiye kadar bir sorun çıkartmadı. Kaldı ki sorun olsa sanırım 100mb hızda alamazdım diye düşünüyorum. Sürücüyü indirmiştim hali hazırda duruyor fakat işe yaramadı gene. Teşekkür ederim yardım için. Son çare olarak TP-link in ethernet kartını aldım. Onu kullanıcam. Tabii onda da bir sorun yaşamaz isem. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri