Yardım İnternet Hızım 3 Gündür Aşırı Şekilde Yavaşladı.

bbeerkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi kullanmakta olduğum türk telekom internet 3 gündür aşırı şekilde yavaşladı, modem arayüzüne girdim ama bu konulardan pek anlamıyorum değerler de absürt olan bir şey var mı acaba ? (ABONELİĞİM 26mbps)

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32.7 KB · Görüntüleme: 8

cabbar0131

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı sorun bende var ve Türk Telekom u aradığım zaman modemi kapatıp açın diyorlar yapıncada hiçbir şey fark etmiyor yada kendileri 2 dk interneti kesip tekrar aktif ediyorlar sorun düzelmiyor 15mb indirirken geçen ay şimdi 5-6 arası

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
(ABONELİĞİM 26mbps)
Siz daha önceleri bu hızın tamamını alabiliyor muydunuz?
Sizde işletim sistemi olarak ne var?
Saatin yanında network-internet simgesi-sağ tık > Ağ ve internet ayarları > Gelişmiş ağ ayarları > Ağ Sıfırlama önce bunu yapın.

dns cache temizleme:

1. Bir DOS komut penceresi açın. Bunu yapmak için tıklayın Başlat'a tıklayarak cmd yazıp, ardından Enter tuşuna basın.
  2. Komut istemi ekranında aşağıdaki komutu yazın ve ardından Enter tuşuna basın: ipconfig /flushdns.
  3. DNS önbelleğiniz artık temiz.

Şimdilik bunları yapıp bir kontrol edin.

KS

bbeerkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
(ABONELİĞİM 26mbps)
Siz daha önceleri bu hızın tamamını alabiliyor muydunuz?
Sizde işletim sistemi olarak ne var?
Saatin yanında network-internet simgesi-sağ tık > Ağ ve internet ayarları > Gelişmiş ağ ayarları > Ağ Sıfırlama önce bunu yapın.

dns cache temizleme:

1. Bir DOS komut penceresi açın. Bunu yapmak için tıklayın Başlat'a tıklayarak cmd yazıp, ardından Enter tuşuna basın.
  2. Komut istemi ekranında aşağıdaki komutu yazın ve ardından Enter tuşuna basın: ipconfig /flushdns.
  3. DNS önbelleğiniz artık temiz.

Şimdilik bunları yapıp bir kontrol edin.
Windows 10 kullanıyorum. Dediğiniz şeyleri yaptıktan sonra hız testinde 10mbps download gördüm bu abonelikle daha fazla görmem gerekiyor ama en azından hız artışı oldu. Yarın müşteri hizmetini tekrar arayacağım yardımınız için teşekkür ederim. (Daha önceden hız testinde en kötü 20mbps download görüyordum son 3 gündür yavaşlama oldu)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri