İnternet Önerisi

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Siz nerede yaşıyordunuz?
Karadeniz bolgesi. Vdsl aboneyim.
2016 dan beri tahhüütlü kullandım bi kaç ay once tahhüütüm bitti ve tahhüütsüz aboneyim.
Cok kaliteli süper firma. En düşük pingi veren firmalardan biri. Ve benim yaşadığım şehirde tt ile birebir ping veya tt den iyi ping veriyor.

Comnet n

Bakmak lazım onada.
Size bir fikir.
Önce tracert vb googleden speed testleri yapın. Sonra Millenicom ile yapın. Testleri karşılaştırınız. hemde forumda geçmek isteyenlere fikir olmuş olur.

KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Değerlerinize ne demiştiniz?

Birde tracert falan nedir? Senin bölgendeki internet sağlayıcısının net hızınımı ölçüyor? Nasıl yapacağım bunu?

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Siz nerede yaşıyordunuz?
Statik ip öneririm millenicom geçecek iseniz ben 1 yıl filen test amaçlı statik ip aldım ara ara alma sebeplerden biri. Daha düşük ping veriyor. Statik ip almasan Cgnat dinamik ip den hizmet alırsın genelde buda pingini pek tatmin etmez benim tt statik ip millenicom dinamik ip ve tt den ya aynı ya daha düşük ping veriyor ondan. Millenicom da statik ip alımını bıraktım. Gerek yok. Gine en düşük pingi sunuyor. Zam gelmeden başvur zam gelince cıkıcam dersen indirim uyguluyorlar 3 ay filen. Net bilgi değil.!

Birde tracert falan nedir? Senin bölgendeki internet sağlayıcısının net hızınımı ölçüyor? Nasıl yapacağım bunu?
YouTube kanalımdan bakabilirsiniz.

Yardımcı olmamı istermisiniz?

Son düzenleme:
KS

_PhantoM_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Statik ip öneririm millenicom geçecek iseniz ben 1 yıl filen test amaçlı statik ip aldım ara ara alma sebeplerden biri. Daha düşük ping veriyor. Statik ip almasan Cgnat dinamik ip den hizmet alırsın genelde buda pingini pek tatmin etmez benim tt statik ip millenicom dinamik ip ve tt den ya aynı ya daha düşük ping veriyor ondan. Millenicom da statik ip alımını bıraktım. Gerek yok. Gine en düşük pingi sunuyor. Zam gelmeden başvur zam gelince cıkıcam dersen indirim uyguluyorlar 3 ay filen. Net bilgi değil.!

YouTube kanalımdan bakabilirsiniz.

Yardımcı olmamı istermisiniz?
Evet çok iyi olur.

Ultfrz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
27
Evet çok iyi olur.
1. CMD Yonetici başlatınız.
(Dediğim komutları test bittiğinde sıra ile yazınız)
tracert 146.66.155.1(Valve sunucusu)
tracert 1.1.1.1(CloudflareDns sunucusu)
tracert 8.8.8.8(GoogleDns Sunucusu)
tracert www.meta.com(Facebook sunucusu)
tracert 104.160.143.212(Riot Games Sunucusu)
tracert 212.162.26.177(Romanya sunucusu level3)
tracert 5.56.20.109(Backbone viyana sunucusu)
tracert 85.29.14.145(Süperonline sunucusu)
tracert 35.198.167.151(Google amerika sunucusu)
tracert 4.2.2.1(level3 amerika sunucusu)
tracert 64.6.64.6(ultradns sunucusu)
tracert 94.140.14.14(adguard dns)
(Test amaçlı sadece 1 ip e yapsanız yeter şu komutu ping -t 1.1.1.1 yapsanız yeter 20sn sonra ctrl c yapıp bizimle bu sonucuda paylaşırsanız ping dalgalanması varmı oğrenmiş oluruz)
Bu komutları yazmanız yeterlidir.
Wep sitesinden yapmanız gereken testler.
Testlerin bitmesini bekledikten sonra linki kopyalayıp bizimle forumda paylaşabilirsiniz.
Bu bir iss kullanırken yapılması gereken öncemli testlerdir.
Dünyadaki ülkelere veya olduğun ülkedeki şehir içi pinglerini oğrenmek cok önem taşımaktadır.
Türknet kullanırken şuan bu testleri yapıp kaydedin sonra millenicom ile testleri yapıp. Forumda
fiyat-Müşteri temsilcisi-hemen aktif oldumu-ping-hız hepsini bizimle paylaşmanızı öneririm.
İyi günler.

Evet çok iyi olur.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
https://www.youtube.com/@hormasy/videos Pingimi merak ediyor iseniz. Kanalıma bakabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri