Internete bağlanamıyorum yardım

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Böyle bir sorun var Driver mı kurmam gerek bilmiyorum gerekliyse hangi driver kurmam gerek

+

Ekli dosyalar

• 16677585032698879787006999032111.jpg
    16677585032698879787006999032111.jpg
    6.6 MB · Görüntüleme: 7
KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Merhaba masaüstü bilgisayarsa ağ kablosunu pc nin arkasında ki girişe takmanız lazım o otomatik bağlanır zaten.
Taktım hala bunu alıyorum sürüm eski diye okumuyor olabilir mi? Eski bir flash bellekte Windows kuruluydu onu kurdum direkt

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Taktım hala bunu alıyorum sürüm eski diye okumuyor olabilir mi? Eski bir flash bellekte Windows kuruluydu onu kurdum direkt
Anakart marka modelinizi yazın direk takıldığı gibi algılar aslında . Örnek vereyim windows kurulumu yaptınız windows yüklendiğinde hesap bilgileri için internete bağlanmak gerekince kurulum ekranında kabloyu taktığınızda algılar direk yani sizde ki durum olmaması lazım eğer siz farklı bir driver kurmaya çalışmadıysanız?

KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Anakart marka modelinizi yazın direk takıldığı gibi algılar aslında . Örnek vereyim windows kurulumu yaptınız windows yüklendiğinde hesap bilgileri için internete bağlanmak gerekince kurulum ekranında kabloyu taktığınızda algılar direk yani sizde ki durum olmaması lazım eğer siz farklı bir driver kurmaya çalışmadıysanız?
Şu an driver falan hiç kurmadım anakart msi h610m bomber

Flash belleğe Windows'u 1 yıl önce falan kurmuştum eski diye algılanıyor olabilir mi?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Şu an driver falan hiç kurmadım anakart msi h610m bomber

Flash belleğe Windows'u 1 yıl önce falan kurmuştum eski diye algılanıyor olabilir mi?
Peki ağ onarma yok mu ? o sayfada sorunu çöz gibi?
Şu linki tıklayın indirme gelirse indirip kurup dener misiniz ?
Link :

KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Link :
Tamamdır ustam kurup söyleyeceğim

Link :
Sağ olun ustam oldu cansınız

Link :
Son kez şunu sormak istiyorum anakart ve ekran kartının driverını kurduktan sonra başka neyi kurmam gerek

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Tamamdır ustam kurup söyleyeceğim

Sağ olun ustam oldu cansınız

Son kez şunu sormak istiyorum anakart ve ekran kartının driverını kurduktan sonra başka neyi kurmam gerek
Bios güncel mi diye kontrol edin
cmd üstünden
Windows Komut İstemini Kullanma
  1. Arama kutusuna CMD yazın. Komut İstemi veya CMD'yi seçin.
  2. Komut İstemi penceresi görünür. wmic bios get smbiosbiosversion yazın ve Enter'a basın. SMBBIOSBIOSVersion'dan sonraki harf ve sayı dizisi BIOS sürümüdür. BIOS sürüm numarasını not edin.
Benim anakart gigbayte b550m olduğu için bios sürümüm farklı size kendi sürümü cmd de nerede göründüğü kare içinde göstereceğim siz sizinkine bakıp buraya yazın bakalım bios güncel mi?

Ekli dosyalar

• biosum.png
    biosum.png
    14.7 KB · Görüntüleme: 2
KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Bios güncel mi diye kontrol edin
cmd üstünden
Windows Komut İstemini Kullanma
  1. Arama kutusuna CMD yazın. Komut İstemi veya CMD'yi seçin.
  2. Komut İstemi penceresi görünür. wmic bios get smbiosbiosversion yazın ve Enter'a basın. SMBBIOSBIOSVersion'dan sonraki harf ve sayı dizisi BIOS sürümüdür. BIOS sürüm numarasını not edin.
Benim anakart gigbayte b550m olduğu için bios sürümüm farklı size kendi sürümü cmd de nerede göründüğü kare içinde göstereceğim siz sizinkine bakıp buraya yazın bakalım bios güncel mi?
1667761143689.png

böyle çıktı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Burada ki bios u indirip boş bir flaş belleğe atıp sonra flaş belleği çıkarıp bilgisayarı kapatıp flaş belleği usb girişine takıp bilgisayarı çalıştırıp F2 ya da delete tuşu hangisi biosa giriyorsa biosa girip; Aşağıda bios güncellemesini nasıl yapacağınız kısaca anlatılıyor
Bios Link>>>
Youtube MSI Bios yükleme kısa rehber linki >>>>
Bu da MSI Referans videosu indirdiğiniz biosu o şekilde güncellersiniz >>>
Bilmeniz gereken şey bios kolay bir şey ama elektrik kesintisi ya da bios güncelleme yaparken bilgisayarı kapatma gibi durumlarda anakartınız arızalanabilir elektrik kesintisi milyonda bir bile şanssızlık olabilir bilemem giderse ama siz güncellerken kapatmayın 1 ile 3 dakika sürmez bile.

KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Burada ki bios u indirip boş bir flaş belleğe atıp sonra flaş belleği çıkarıp bilgisayarı kapatıp flaş belleği usb girişine takıp bilgisayarı çalıştırıp F2 ya da delete tuşu hangisi biosa giriyorsa biosa girip; Aşağıda bios güncellemesini nasıl yapacağınız kısaca anlatılıyor
Bios Link>>>
Youtube MSI Bios yükleme kısa rehber linki >>>>
Bu da MSI Referans videosu indirdiğiniz biosu o şekilde güncellersiniz >>>
Bilmeniz gereken şey bios kolay bir şey ama elektrik kesintisi ya da bios güncelleme yaparken bilgisayarı kapatma gibi durumlarda anakartınız arızalanabilir elektrik kesintisi milyonda bir bile şanssızlık olabilir bilemem giderse ama siz güncellerken kapatmayın 1 ile 3 dakika sürmez bile.
tamamdır bundan başka anakart için driver kalıyor mu ustam ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
tamamdır bundan başka anakart için driver kalıyor mu ustam ?
Intel Yonga Seti Sürücüsü >>>
Realtek HD Evrensel Sürücü >>
Intel GNA Puanlama Hızlandırıcı >>>
Intel Yönetim Motoru Sürücüsü>>>
Intel Seri GÇ Sürücüleri>>>
MSI Center >>>

Bunları indirip kurabilirsiniz sırayla.

KS

Poke Topu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Intel Yonga Seti Sürücüsü >>>
Realtek HD Evrensel Sürücü >>
Intel GNA Puanlama Hızlandırıcı >>>
Intel Yönetim Motoru Sürücüsü>>>
Intel Seri GÇ Sürücüleri>>>
MSI Center >>>

Bunları indirip kurabilirsiniz sırayla.
tamamdır ilkincisini ve sonuncusunu kurdum diğerlerini de kuracağım teşekkürler

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
tamamdır ilkincisini ve sonuncusunu kurdum diğerlerini de kuracağım teşekkürler
MSI Center Kullanım Senaryosu

Güle güle kullanın başka sistem için bir şey yüklemeye gerek keyfi yüklemeleriniz ya da kullanım amacınıza göre yüklemelerinizi yapabilirsiniz iyi akşamlar :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri