Isınma Sorunu Ve Bilgisayar Aniden Kapanma Sorunu

letha31

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1723993807758.png
1723993887469.png
1723994006754.png

öncelikle merhaba bilgisayarımı yeni topladım
sistem özellikleri
anakrat: msi b550 unify
ram: hyperx fury 16x2 3200mhz
ekran kartı: rtx 3080 palit game rock
işlemci: ryzen 7 5800x
sıvı soğutma: corsair h100 rgb 240mm
psu: 750 watt

genelde ağır oyunlarda kapanıyor oyuna giriyorum 1 dakika olmadan kapanıyor bazen kapanmıyor bf5,far cry6,devour te kapanıyordu ayarları ultra ya alınca kapanıyordu lütfen yardımcı olun hiç bir yerde çözümünü bulamadım

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Oyunlarda ulra ayarlara çıkmayın. Düşürün.
Bu sistem hazır mı geldi? Siz mi topladınız?
Kasa nedir?
Önce cpu soğutucuyu pc yi kapatıp bir kontrol edin. Çalışmasında bir sıkıntı var mı.
fanlar normal şekilde çalışyor mu?
PC yi kapattıktan sonra pompanın oturduğu bölümü elle kontrol edin. Bir oynama gevşeme var mı.

Sıcaklık değerlerini corsair in yazılımı var pompa ve sğutucu için. Bunu indirip bir bakın. PC oyunlara girmeden stokta kontrol yapın önce.
Oyunlarda biraz düşük ayarlarda; msi afterburner ile işlemci sıcaklığını kontrol edin.

KS

letha31

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyunlarda ulra ayarlara çıkmayın. Düşürün.
Bu sistem hazır mı geldi? Siz mi topladınız?
Kasa nedir?
Önce cpu soğutucuyu pc yi kapatıp bir kontrol edin. Çalışmasında bir sıkıntı var mı.
fanlar normal şekilde çalışyor mu?
PC yi kapattıktan sonra pompanın oturduğu bölümü elle kontrol edin. Bir oynama gevşeme var mı.

Sıcaklık değerlerini corsair in yazılımı var pompa ve sğutucu için. Bunu indirip bir bakın. PC oyunlara girmeden stokta kontrol yapın önce.
Oyunlarda biraz düşük ayarlarda; msi afterburner ile işlemci sıcaklığını kontrol edin.

sistemi ben topladım
kasa Cooler Master MasterBox MB501L
fanlar gayet normal çalısıyor
pompada bir sıkıntı yok
pompanın çalışmasında bir sıkıntı yok

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Bence soğutucuyu tam takamamışsınız hocam bilgisayar kendisine zarar gelmemesi için kapatıyor olabilir.Soğutucuyu tamamen söküp tekrar takın.Bence soğutucu işlemciye oturmuyordur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri