İşlemci Ayarı Sonrası PC Açılmıyor

SnowLoad

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar, yeni ekran kartı aldım ve sistemime taktım oyunlarda FPS drop, donma gibi sıkıntılar yaşayınca çok anlıyormuş gibi driverlara daldım önce ekran kartı driverını AMDnin yazılımı üzerinden güncelledim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldı fakat sorun düzelmedi bu sefer işlemcinin yazılımına girdim biraz bakındım bir şey anlamadım ama yazılımın ana ekranında memory speed diye bir kategori gözüme çarptı ve 1500 mhz olarak görünüyordu ben de tabi gittim 2600e çektim ne olacak ki diyerek ve pcyi yeniden başlattım şuan PC açılmıyor, bios ekranı bile gelmiyor ne yapmam lazım?

Donanım;
AMD Ryzen 5 2600 işlemci
AMD Radeon RX 6500XT ekran kartı
Asus Prime B-450 M-K anakart
Corsair vengance lpx 2x 8gb ram
James donkey 240gb SSD
Samsung 250gb ssd

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhabalar, yeni ekran kartı aldım ve sistemime taktım oyunlarda FPS drop, donma gibi sıkıntılar yaşayınca çok anlıyormuş gibi driverlara daldım önce ekran kartı driverını AMDnin yazılımı üzerinden güncelledim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar açıldı fakat sorun düzelmedi bu sefer işlemcinin yazılımına girdim biraz bakındım bir şey anlamadım ama yazılımın ana ekranında memory speed diye bir kategori gözüme çarptı ve 1500 mhz olarak görünüyordu ben de tabi gittim 2600e çektim ne olacak ki diyerek ve pcyi yeniden başlattım şuan PC açılmıyor, bios ekranı bile gelmiyor ne yapmam lazım?

Donanım;
AMD Ryzen 5 2600 işlemci
AMD Radeon RX 6500XT ekran kartı
Asus Prime B-450 M-K anakart
Corsair vengance lpx 2x 8gb ram
James donkey 240gb SSD
Samsung 250gb ssd
Bıos pilini tak çıkar yapın.

KS

SnowLoad

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ayrıntı vermek gerekirse: güç düğmesine basıyorum fanlar falan çalışıyor ama görüntü hiç gelmiyor tekrar güç düğmesine basınca bilgisayar kapanmıyor, güç düğmesine basılı tutunca bilgisayar kapanıyor.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Ayrıntı vermek gerekirse: güç düğmesine basıyorum fanlar falan çalışıyor ama görüntü hiç gelmiyor tekrar güç düğmesine basınca bilgisayar kapanmıyor, güç düğmesine basılı tutunca bilgisayar kapanıyor.
Bende benzer birşey olmuştu işlemciyi sök-tak yapmıştım sorun düzelmişti sizde işe yarar mı bilmem emin olmadan denemeyin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri