İşlemci değişikliği sonucu bios güncellememe rağmen görüntü alamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Asus P8H61-m lx anakartım i5 2320 işlemcisinin bazı problemler vermesi nedeniyle elimde var olan i3 3240 işlemciyle değiştirmeye karar verdim.İlk taktığımda görüntü vermedi fan kesik kesik dönüp duruyor.Sonra eski işlemciyi takıp biosu en son sürüme güncelledim.Fakat değişen bişey olmadı yine aynı durum.Bu durum hakkında bilgisi olan yardımcı olabilcek varmı?Şimdiden teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aldığınız işlemcinin sağlam olduğundan emin misiniz? BIOS sürümü güncellendikten sonra hiçbir sorun olmaması gerekir eğer işlemcide bir sorun yoksa.

KS

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemci sağlam farklı anakartta çalışıyor sorunsuz bi şekilde

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS sürümünü sorunsuz güncellediyseniz birde RAM olarak sistemde kullandığınız 2 yada dah falza RAM varsa sökün tek RAM ile farklı slotlar deneyin.

KS

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güncellemede sorun yaşamadım version 0501 den 4601 güncelledim fakat yine açılmıyor.Basit bir çözümü var gibime geliyor ama yapamadım hala.işlemci,anakart,psu bunlarda herhangi bi problem yok.bu arada ram tek parça slotta değiştim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemcide sorun yok anakartta sorun yok. BIOS güncellemişsiniz ve RAM dahil bileşen bazlı tak çıkart işlemleri yapmışsınız açıkçası pek fikrim kalmadı. Bir iki olasılık daha var pek olası değil gibi ancak işlemciye fazla baskı olursa soğutucudan bu sistemin açılmamasına RAM tanınmanasına görüntü gelmemesine vs. sorunlara neden olabilir yani bir bakın işlemciye fazla bir baskı olmasın soğutucu kaynaklı gevşek değil çok sıkı değil olması gerektiği kadar. Bir diğer olasılık ise işlemciyi doğru montajladığınızdan ve pinlere zarar gelmediğinden emin olun pinlere bakın eğilme vs. var mı bir kontrol edin. Bunlarda değilse benden çözüm önerisi olarak bunlardan fazlası çıkmaz. Bir PC tamircisine gidin derim.

KS

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cevaplarınız için teşekkür ederim Ugur Gozaydın olmadı en son öyle yapıcam.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Olabilecek aklıma gelen tüm çözüm önerilerinin hepsini yazdım. Eğer çözüm bulursanız paylaşırsınız konu açık kalacak diğer arkadaşlara faydalı olur.

KS

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tamamdır eğer kendim çözebilirsem paylaşırım çözemezsem tamirciye gidicem zaten

KS

Ekrem Koçyiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorun çözüldü konu kapatılabilir.Farklı bir i3 3240 bulup taktım hiç sorunsuz döndü fanlar diğerindeki gibi kesik kesik dönüp durmadı ve görüntüde geldi.Ardından bende emanet aldığım i3 3240 işlemciyi çıkardım elimdeki taktığımda sorun veren i3 3240 işlemciyi taktım ve oda sorunsuz açıldı.moderatör arkadaş sanada tesekkür ederim yardımcı olduğun için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bir işlemci BOOT sorunu olmuş ama neden olduğunu anlamadım açıkçası. 2 işlemcide aynı olduğu halde değişik bir şekilde çözülmüş ama çözülmüş sonuçta.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri