İşlemci Değişimi

BugraDeniz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
h61 mlc eski model bi anakartım var işlemcim düşük 2.7 ghz falan 2 çekirdek yetersiz kalıyor artık  4 çekirdek 3.7 turbo işlemci 6mb önbellek 32nm 95W bi işlemci buldum 350 tlye bu sökete uyumlu sizce bu söketidemi değiştirmeliyim görürseniz cevaplarsanız sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: İşlemci Değişimi

Aslında sizde bakabilirsiniz. H61MLC buradan anakartınızın versiyonu neyse seçin aşağıdaki İşlemci Desteği kısmında hangi işlemcilere destek verdiğini görebilirsiniz. Kendi anakart versiyonunuza CPU-z yazılımını kurup Mainboard kısmından öğrenebilirsiniz.

KS

BugraDeniz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: İşlemci Değişimi

ugur.gozaydin' Alıntı:
Aslında sizde bakabilirsiniz. H61MLC buradan anakartınızın versiyonu neyse seçin aşağıdaki İşlemci Desteği kısmında hangi işlemcilere destek verdiğini görebilirsiniz. Kendi anakart versiyonunuza CPU-z yazılımını kurup Mainboard kısmından öğrenebilirsiniz.

Buldum işlemci zaten ben anakartım destekliyor ama yeni bir anakarttamı yükseltmeliyim diye sordum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: İşlemci Değişimi

Anakartınız destekliyorsa anakartı değiştirmeniz gerekmez. BIOS sürümünüz güncel olsun yeterli. Sizdeki işlemciyi satmadan güncelleyin ki BIOS sürümünüzü sorun çıkmasın sonra.

KS

BugraDeniz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: İşlemci Değişimi

ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınız destekliyorsa anakartı değiştirmeniz gerekmez. BIOS sürümünüz güncel olsun yeterli. Sizdeki işlemciyi satmadan güncelleyin ki BIOS sürümünüzü sorun çıkmasın sonra.

Peki işlemci nasıl sizce i5-2500 3.7 turbo ghz 32nm 95w 6mb önbellek bu bütçede en iyisi gibi görünüyor  350tl şuan fiyatı 2.el

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri