İşlemci OverClock

Aykut Paksoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi Geceler Ryzen 3 2200G Overclock yaparken 3.5 GHZ 3.8 GHZ OC ile 1.3 Volt ile stabil hale geliyor. Onun haricinde AMD RYZEN MASTER' da bulunnan

APU GFX clock

APU GFX voltaj 

VDDCR SOS voltaj 

Bunlara değer vermek gerekiyormu ?

v5blhJ.jpg

KS

Aykut Paksoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ordaki yapılanları Ryzen 3 e göre ayarlıyorum PC açılmıyor bios sıfırlamak zorunda kalıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aynılarını yap demedim ki. Verdiğim rehberde neleri neye göre nasıl arttırma gerektiği yazıyor her işlemcide aynı seviyelerde O.C. işlemi olmaz oradaki hangi birim neye göre arttırılmış bunu oku sen kendi işlemcin de ona göre bir değer gir. Aynısını yapıtığında açılmıyorsa işlemcin için fazla olmuş demektir. O.C. işlemi öyle ezbere yapılmaz zaten burada şöyle yap şu kadar arttır derim sende işe yaramaz başkasında yarar anlatabildim mi? En doğru değeri neleri arttırman gerektiğini öğrendiğinde sen bulucaksım başka türlü olmaz. Normalde ana Ghz ve Voltaj değeri ile yapılır diğerleri extrem daha stabil ve performanslı çalışsın diye yapılan ince ayarlardır. Eğer stabilite yakaladıysan bu ikisiyle söylediklerin dahil diğer değerlere dokunmana gerek yok.

KS

Aykut Paksoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3.8 Ghz işlemci 800 Gpu ayarlıyorum açılmıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tamam detaylar ile oynama başta yazdığın değer 3.8 Ghz frakans ve 1.3V ile stabil demişsin ölye kalsın normalde zaten sadece bunlar ile oynuyorsun diğerler profresyonel biraz böyle çalışsın fazla zorlamaya gerek işlemciyi neredeyse 4.0 Ghz 'e yaklaşmış zaten. Bu şekilde GTX 1060 seviyesinde bir kartı rahatlıkla besler. Sende GTX 780 var galiba GTX 1060 'a neredeyse denk bir kart fazla O.C. ye gerek yok burada.

KS

Aykut Paksoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
GTX 780 Sattim 1060 Alıcam Dar bogaz yapmaz dimi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri