İşlemci overclock

Yasin Özata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar hocalar i5-3470 3.20 ghz de çalışan bir işlemcim var overclock imkanı var işlemcinin, anakartım asus h61m-d şimdi ben işlemciye overclock yapıp 3.50-3.60 stabil olmasını istiyorum sizce bu mümkün mü, mümkünse stock fan buna yeterli olur mu birde intel extreme tuning utility programı ile yapanlar var bu program nedir, nasıl kullanılır ? 
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Anakartına bağlı.
Biraz zor görünüyor,o çipsetli anakartta.O anakartın biosunu görmedim,kullanmadığım için.

Biosa bi gir.
Turbo çarpanı ve base clock frekanslarını değiştirebiliyormusun bi bak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemcinin çarpan kilidi kapalı ve kayda değer bir O.C. yapabilmen için Z serisi bir anakarta ihtiyacın var ve Z serisi bir anakartın olursa 3.8-4.0 Ghz hızlara kadar O.C. yapılabiliyor ama soğutucuda önemli burada çarpan kilidi kapalı olduğundan fazla ısınacaktır.

KS

Yasin Özata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hee anladım sağlıksız bir durum oluşur yani doğrumu o zaman gerek yok idare edelim bu şekilde ryzen 3600 geçmeyi düşünüyorum b450 çipsetli anakart ile

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemciler çıkarsa AMD AM4 soketli tüm anakartlar ile tüm yeni işlemciler kullanılabilir. Hele bir çıksın yeni Ryzen 'ler tarih belirtilmedi yılın yarısına yakın veya sonrasında çıkar diye düşünüyorum. Erken olsaydı tarih belirtilirdi. O zaman dediğiniz işlemciler alınabilir tabi ki.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri