İşlemci Sıcaklığım Normal Mi?

theTruck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar sistem bilgilerim.
R5 5600X (OC)
RX 6900XT Nitro+ SE.
MSI MAG CoreLiquid V2 360mm (3 fanlı model)
Gameforce Liquid 7x120mm

Evet dostlar sıcaklıklarım ise gerçekten çok ilginç geliyor bana.
Call of Duty Warzone 75-70
The Last of Us 70-80 arası
Asıl şaşırtan LoL'de bile sabit 63-65 derece olması yani genel olarak 70-80 arası gidip geliyor sıcaklıklar boşta ise genelde 50 oluyor bir anda 45'e bir anda 60'a falan çıkıyor yani bu durumu nasıl değerlendirirsiniz fikirleriniz merak ediyorum. Sağ olun.

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
5600 SERİSİ genel olarak sıcak çalışan bir işlemci diye biliyorum bence normal

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
aynı işlemciyi kullanıyorum aynı sıvı sogutucunun 240 olanı mevcut senin dediğin gibi yüksek değerlerle karşılaşmadım. kasanın havalandırmasında bir sorun olabilir mi ? veya anakartın markası nedir ordan sıvı sogutma belki %50 performansta çalışıyordur. 3fanlı modelde bu denli olmaması lazım diye düşünüyorum.

yaz ayı max 65 gördüm. AAA oyunda herşeyi fullersem 70 e çıktıgı oluyor %100 kullanımda fazlasını hiç görmedim.
Genellikle 55-65 arası oyuna göre. Lolde max 55lerdeydi yanlış hatırlamıyosam 240fps sabitteyken.

Muhtemelen ekran kartınıza yetişmekte zorlanıyordur. Ondan dolayıda sıcak olması normaldir diye düşünüyorum. Yinede benzer parçalı sistem varsa youtubeden bakmanızı öneririm.

KS

theTruck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı işlemciyi kullanıyorum aynı sıvı sogutucunun 240 olanı mevcut senin dediğin gibi yüksek değerlerle karşılaşmadım. kasanın havalandırmasında bir sorun olabilir mi ? veya anakartın markası nedir ordan sıvı sogutma belki %50 performansta çalışıyordur. 3fanlı modelde bu denli olmaması lazım diye düşünüyorum.

yaz ayı max 65 gördüm. AAA oyunda herşeyi fullersem 70 e çıktıgı oluyor %100 kullanımda fazlasını hiç görmedim.
Genellikle 55-65 arası oyuna göre. Lolde max 55lerdeydi yanlış hatırlamıyosam 240fps sabitteyken.

Muhtemelen ekran kartınıza yetişmekte zorlanıyordur. Ondan dolayıda sıcak olması normaldir diye düşünüyorum. Yinede benzer parçalı sistem varsa youtubeden bakmanızı öneririm.
Benim düşündüğüm ise darboğazdan kaynaklı böyle yaptığı yönünde sizce böyle bi durum var mıdır?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
538
Benim düşündüğüm ise darboğazdan kaynaklı böyle yaptığı yönünde sizce böyle bi durum var mıdır?
ekran kartın 3080ti civarı bir kart fakat işlemcin 3070 için sayılabilecek bir işlemci bundan dolayı zaten bir darboğaz mevcut. herhangi bir fps drop fps düşmesi gibi sorunlar yaşadınmı ? .Ekranın 2k mı 1080 mi 1080se kesin zaten darboğaz vardır ama 2k da kurtarır fakat belirtildiği gibiyüksek performansta çalışacaktır. single oyunlarda 60fps e multilerde ise ekran hz değerine sabitlemeni öneririm.

KS

theTruck

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ekran kartın 3080ti civarı bir kart fakat işlemcin 3070 için sayılabilecek bir işlemci bundan dolayı zaten bir darboğaz mevcut. herhangi bir fps drop fps düşmesi gibi sorunlar yaşadınmı ? .Ekranın 2k mı 1080 mi 1080se kesin zaten darboğaz vardır ama 2k da kurtarır fakat belirtildiği gibiyüksek performansta çalışacaktır. single oyunlarda 60fps e multilerde ise ekran hz değerine sabitlemeni öneririm.
Hocam geç geri dönüş yaptım kusura bakmayın 2K'da oynuyorum evet fakat yalan olmasın ciddi manada büyük bi darboğaz var çok şaşırttı yani beni çok aradayım şuan hani soğutmayı iade mi etsem sök tak mı yapsam falan diye ve evet fps oyunlarında fps sabitlemeyi yapmam lazım galiba.Söküp yeniden montajlamak iş yapar mı sizce?Ne önerirsiniz?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri