İşlemci Sogutucu Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

numan61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar...

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 14nm İşlemci var buna uygun bitane sogutucu almak istiyorum 200-300 TL arası önere biliceginiz varmi acaba marka model olarak Ek olarakta şunu sormak istiyorum olurda ilerde işlemcimi degiştirirsem Sogutucuyu rahatlikla taka bilirmiyim acaba onada Anakart modelim
MSI B450M PRO-VDH PLUS 3466MHz(OC) Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hepsi birebir aynı soğutmaya sahip farkları yok bu konuda. İlk 2 ürün Adreslenebilir RGB bağlantılır eğer LED 'lerini kullananmak isterseniz sadece 3 pin Adreslenenilir RGB soketi olan bir ankartta çalışır. Sizde ki anakartta sadece 4 pin düz RGB bağlantısı var bu yüzden son ürün sadece RGB bağlantısını kullanabileceğiniz ürün. Kasa soputucu yüksekliğinizi kontrol edip ona göre bir ürün seçin.

KS

numan61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Öncelikle yanlişsam düzeltin pek anlamiyorumda bu şeylerden ama eğerki RGB olarak kullanmak istersem en sondaki almam lazim dimi yoksa 3 ude oluyor yani

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3 soğutucuda sorunsuz kullanılabilir sisteminizde ama ilk iki ürünün RGB bağlantısı son standart gelişmiş bağlantı 3 pin 5V soket ile çalışıyor ama en sondaki Cooler Master ürün düz normal RGB 4 pin 12V soket ve sizin anakartınızda da bu var sadece yani evet RGB için en sondaki ürünü tercih edin.

KS

numan61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
3 soğutucuda sorunsuz kullanılabilir sisteminizde ama ilk iki ürünün RGB bağlantısı son standart gelişmiş bağlantı 3 pin 5V soket ile çalışıyor ama en sondaki Cooler Master ürün düz normal RGB 4 pin 12V soket ve sizin anakartınızda da bu var sadece yani evet RGB için en sondaki ürünü tercih edin.
Bilgileriniz için teşekkür ederim sağolun

ugur.gozaydin' Alıntı:

Son olarakta sunu sormak istiyorum ben pc yi almadan önce böyle bi kampanya vardi ben kacirdim onuda bunu hediye ediyorlardi yaninda bu nasil acaba sizin attiklariniza göre

https://www.itopya.com/amd-wraith-max-cooler-rgb-led-islemci-fani/

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bakın size düz mantık en kolay anlaşılacak şekilde soğutma mantığını anlatıyorum. Sizin stok soğutucunuz yatay ve 70 hatta 80 dereceleri zorluyor %100 tam yük altında sebebini biliyor musunuz. Sebebi işlemci fanı direk yapraklardaki ısıyı işlemciye üflediği için yani dünyanın en pahalı hatta komple bakır malzemeden yatay soğutucusunuda alsanız tasarım şekli yüzünden fark olmaz. Kule tipi yani size önerdiğim soğutucuların en dandiği bile bu ürünlerden daha iyi soğutur sebebi ısıyı çeken yapraklar direk oldukça büyük bir yüzeye yayılır ve fan ile kasa arkasındaki fana oda direkt dışarı atar yani asla ama asla stok yatay formda soğutucuya ekstra para verip almayın kutu içinden çıkarsa kullanın geçici süre ama sağlıklı bir soğutma isterseniz kule tipi hava yada sıvı soğutma kullanmanız gerek.

KS

numan61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bakın size düz mantık en kolay anlaşılacak şekilde soğutma mantığını anlatıyorum. Sizin stok soğutucunuz yatay ve 70 hatta 80 dereceleri zorluyor %100 tam yük altında sebebini biliyor musunuz. Sebebi işlemci fanı direk yapraklardaki ısıyı işlemciye üflediği için yani dünyanın en pahalı hatta komple bakır malzemeden yatay soğutucusunuda alsanız tasarım şekli yüzünden fark olmaz. Kule tipi yani size önerdiğim soğutucuların en dandiği bile bu ürünlerden daha iyi soğutur sebebi ısıyı çeken yapraklar direk oldukça büyük bir yüzeye yayılır ve fan ile kasa arkasındaki fana oda direkt dışarı atar yani asla ama asla stok yatay formda soğutucuya ekstra para verip almayın kutu içinden çıkarsa kullanın geçici süre ama sağlıklı bir soğutma isterseniz kule tipi hava yada sıvı soğutma kullanmanız gerek.

Bilginiz için cok teşekkür ederim Siparişini veriyorum sagolun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri