İșlemci Soğutucu Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İșlemcim intel i5 9400 ve islemcimin stok fani yerine guzel bir hava soğutmali fan almayi düşünüyorum en fazla 300 350 tl lik bir fan almayi düşünüyorum rgb si olsa tadindan da yenmez diyorum varmi önerileriniz dostlarım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RGB kontrolünü anakary üzerinden yapabileceğiniz özellikte bir anakarta sahipseniz anakart modelinizi bilmem gerekiyor.

COOLER MASTER Hyper 212 Spectrum Rainbow - 320 TL - 158mm(15.8cm) yüksekliğe sahip. Bu işlemci RGB efektine sahip bir soğutucudur. Sabit RGB efekti var kontrol edilemiyor. Soğutma performansı Arctic kadar iyi değil ama ortalamanın üzerindedir ki işlemcinize fazlasıyla yeterlidir.

RGB ille olması gerekmiyor ve bu fiyata göre oldukça iyi bir ürün olsun derseniz bu ürünü öneririm. Arctic Freezer 34 eSports - 330 TL -  157mm(15.7cm) yüksekliğe sahip. Kendim çift fanlısını kullanıyorum oldukça başarılı bir soğutucudur. Benim işlemcim 5820K ki bu işlemci 140W TDP değerine sahip yani oldukça ısınmaya meyilli  bir işlemci. Özetle çift fanlısı bu işlemciyi stok hızlarda 60 derecelerde OC yapılmış halini 70-75 derecelerde tutabiliyor. Çok iyi bir soğutucudur.

NOT : Kasa soğutucu yüksekliği sınırınızı kasa özelliklerinden kontrol edin.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam kontrol edilmesine hic gerek yok zaten hatta tek renkli bile olabilir ışık olsun yeter yani ???
Anakartim bu hocam
https://www.incehesap.com/gigabyte-h310m-s2v-m-atx-gaming-oyuncu-anakart-fiyati-39598/
Kasam da bu hocam
https://www.incehesap.com/gamepower...gb-kontrolcu-ve-uzaktan-kumanda-fiyati-43503/
Performans olarak hangisini oneriyorsaniz onu aliyim hocam sonucta en önemli şey performans diymi
Ama ikisi aradinda pek fark olmaz diyorsaniz hocam yukardaki ışıklı soğutucuyu seciyim hocam islemcimin ısınması pek iyi bir sey değil sonuçta isterseniz 400 tl ye de cikabilirim yeterki islemcimi soğutmaya yetecek bir soğutucu olsun hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kasa çok berbatmış hava akışından ya. O sıcaklık düşürme potansiyelini iyice düşürecek soğutucunun ama yine de stok soğutcudan iyidir. Kasanız 159mm(15.9cm) uzunluğa kadar hava soğutma desteğine sahip. Yani önerdiğim 2 üründe olur sorun yok. Anakartınızda hiçbir RGB bağlantısı yok o yüzden yazılım ile kontrol edilebilir RGB ürün önermeme gerek yok. 

Önerdiğim 2 üründen ben olsam Arctic seçerdim ki en iyi performansı o verir ama kasada içerisinde bir LED olsun derseniz Cooler Master ürünü pişman etmez oldukça başarılıdır o fiyata.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlıkta 350 TL demiştiniz 400 TL civarına Raijintek LETO PRO RGB 2x12cm - 423 TL bu ürünü öneririm ama bu üründe RGB yazılım ile kontrol edilebilen türden yani anakartınız ile uyumsuz ki LED yanmayacak ama soğutma iyi olacak. Alternatif bakayım 400 TL bandına.

Eğer LED kısmına takılmazsanız 400 TL civarına önerebileceğim en iyi ürün bu Raijintek LETO PRO RGB 2x12cm - 423 TL ürün. Ama yok LED olsun derseniz o zaman Cooler Master önerdiğim ürünü alabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aralarında tam yükte ortalama 5 derece fark var. Önerdiğim Raijintek LETO PRO ürünü ise Arctic tek fanlı üründen birkaç derece daha serin çalışabiliyor çift fan olduğundan.

KS

melikoglu61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bu cooler mastera kendim bir tane daha fan takmak istesem takamazmiyim hocam bir tane video da gördüm de ekleyebiliyormușuz sanirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri