İşlemci soğutucu tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda konu açmıştım fakat tekrardan açmak istiyorum çünkü kafam tekrardan karıştı. İşlemci soğutucu konusunda tavsiyelerinizi merak ediyorum bütçem 250₺'ye kadar:

1-) Dark DKCCX94RD

2-) Snowman t6

Bu ikisini arasında kaldım diyebilirim kasamda yer yeterince var. İşlemcim i7 8700, anakartım ise MSI z370-A PRO. Bu fiyat aralığında farklı önerileriniz varsa da bekliyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dark ürünü alın. Oldukça kompakt gibi dursada büyükçe bir soğutmadır ve çift 92mm PWM fanı ile oldukça başarılı bir soğutması var boyutuna göre. Çokça önerdiğim bir ürün.

Az daha çıkarsanız SilverStone AR12-RGB - 286 TL bu ürünü öneririm. Yoksa söylediğiniz 2 ürün arasında Dark ürünü öneririm.

KS

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fiyatının arasındaki farkı sağlar mı yani demek istediğim dark iki fanlı olduğu için o fiyata güzel bir soğutma sağlıyor önerdiğiniz ürün daha iyi bir soğutma sağlar mı? Ve aralarında aynı şartta yaklaşık kaç derece oynar?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sıcaklık farkını söyleyemem işlemcinizin zar kalitesine, kasaya ve ortam sıcaklığına göre değişir. Ama almışken iyi bir ürün alın.

Önerdiğim SilverStone ürün çok daha başarılı bir taban ve genel kaliteye sahip o da sıcaklığa olumlu etki sağlıyor. Ayrıca 12cm fan var. Ha siz Snowman T6 ürünüde 12cm fana sahip neden onu önermediniz diyeceksiniz ürün dandik. Önermem değil çok ucuz sistemlerde eski işlemciler ile öneririm ama genel olarak ilk önereceğim ürün olmaz.

KS

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım işlemcim 8700 anakart MSI Z370-A PRO kasa soğutması güzel yeri var. Silverstone alırsan memnun kalırsın diyorsanız onu tercih edeyim. Fakat cyberpunk77 gibi oyunlarda 90dereceyi görmek istemiyorum daha üst bir şey al derseniz ona çıkayım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SilverStone size önerdiğim ürünü ben 10. nesil ile çok öneriyorum. Soğutma sorunu yaşayıp kimse geri dönüş yapmadı. Yani ürünün soğutması başarılı. Yok daha iyisi olsun derseniz Arctic Freezer 34 eSports - 341 TL verip bunu alın. Ben bu ürünün çift fanlısını kullanıyorum oldukça memnumum. 5820K işlemcimi ortalama yükte 65 derecelerde tutuyor ki benim işlemcim 22nm ve 140W TDP si olan bir işlemci.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri