İşlemci Soğutucum Yamuk Mu?

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Selam Dostlar,

Fanları takarken pcyi çıkarmıştım tekrar taktım ve tam pcyi açarken soğutucunun yamuk gözükdüğünü fark ettim aşağı doğru eğilmeye başlamış gibi ama bugün dışında öyle çok fark etmemiştim ya yeni yamuldu ya da rgb fanlar olduğundan aydınlanınca fark etmiş olabilirim sizce bu eğim normal mi? Fotoğraflarda çok belli olmasa da camın tarafına ve aşağıya doğru bir eğri mevcut.

image.jpg

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 80
KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Sizce bu sıkıntı çıkarır mı?

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Düz duruyor. Telefondaki eğim ölçer hatalı olabilir yada kasa ve masa yamuk olabilir. Onları kontrol ettiniz mi?
Yok gözle görülür yamukluk var fotoda gözükmüyor ama var ekran kartı diğer fanlar ram vs. hespinin yanında biraz öne eğik duruyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ama dediğim gibi parmakla yukarı doğru itiyorum sağlam gözüküyor.
bu adımları izlemiştim.
Montaj aşamasından bahsetmiyorum orayı doğru yapmışsınızdır ama vida gevşek kalmıştır veya bir başka durum olmuştur yada soğutucu ağır olduğundan biraz esneme yapmıştır. Sonuçta bu ürün 1.3 Kg ağırlığında olabilir yani.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Her neyse ama zaten aparata bağlıydı bu sarkma sadece zannımca soğutucuya zarar verir değil mi?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Benzer dert bende de var hafif yukarı itince çok hafif olan ses kesiliyor, bariz bir aşağı kayma var daha önce sök tak da yaptım aynı sonuç. Muhtemelen 700 gram falan olduğundan zamanla yer çekimine dayanamıyor başka açıklama getiremedim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Benzer dert bende de var hafif yukarı itince çok hafif olan ses kesiliyor, bariz bir aşağı kayma var daha önce sök tak da yaptım aynı sonuç. Muhtemelen 700 gram falan olduğundan zamanla yer çekimine dayanamıyor başka açıklama getiremedim
Senin ki yine 700 gram bu konudaki ürün 1.3 Kg :)

Bende ki Arctic DUO 34 ürünüde 764 gram ama sarkma vs. görünmüyor.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Senin ki yine 700 gram bu konudaki ürün 1.3 Kg :)

Bende ki Arctic DUO 34 ürünüde 764 gram ama sarkma vs. görünmüyor.
Vallahi anlamadım hocam ya vida yalama olacak az daha zorlasam, alta sarkinca ufak ses yapıyor, neyse en azından bilgisayarım değerlendi , ilerde ilana koyacak olursam Uğur hoca onaylı yazacağım eliniz değdi neticede :D

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Vallahi anlamadım hocam ya vida yalama olacak az daha zorlasam, alta sarkinca ufak ses yapıyor, neyse en azından bilgisayarım değerlendi , ilerde ilana koyacak olursam Uğur hoca onaylı yazacağım eliniz değdi neticede :D
Bu arada aklımda ana kartın yanında gelen dikey ekran kartı desteğini koymak var ama bu sefer de ekran kartına üssten 1,5 kilo ağırlık gelmiş olacak tamam alta montajlanan ekran kartı desteği taktım da üstünde ağırlık olması zarar vermesin istiyorum.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Hocam herhangi bir yamukluk bu kadar ağır bir ürünü takınca psikolojik olarak yanılgıya düşüyor olabilirsiniz. Montajı doğru yaptıysanız. Her hangi bir problem yaşamazsınız. Eskiden bende kule tipi soğutucu kullanırken bana hep yamuk duruyor gelirdi.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Hocam herhangi bir yamukluk bu kadar ağır bir ürünü takınca psikolojik olarak yanılgıya düşüyor olabilirsiniz. Montajı doğru yaptıysanız. Her hangi bir problem yaşamazsınız. Eskiden bende kule tipi soğutucu kullanırken bana hep yamuk duruyor gelirdi.
Tamamdır içimi rahatlattığınız için teşekkürler bu arada Uğur hocama ayrı teşekkür etmek istiyorum önerdiği Arctic fanları takınca ekran kartında 8 derece düşüş yaşadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri