İşlemci Tabanı Termal Macundan Ne İle Temizlenir

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Merhabalar,

Nasıl sürülür konusuna çeşitli sitelerden "X" şeklinde sonuç buldum ama temizleme konusunda izopropil alkol, ıslak mendil vesaire yazıları gördüm nasıl yapacağım bu işi ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Kulak çubuğu ile temizleye çalışıyorum ben genelde.

Şu video da fikir verebilir: Link

ArdaGG54

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Nasıl sürülür konusuna çeşitli sitelerden "X" şeklinde sonuç buldum ama temizleme konusunda izopropil alkol, ıslak mendil vesaire yazıları gördüm nasıl yapacağım bu işi ?
ıslak bi peçeteyle narin şekilde temizleyebilirsin sürerken de bi nokta şeklinde sıkıp kart veya bi sert kartonla yayabilirsin çok fazka incik cıncık yapmaya gerek yok bence

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İnce bir X şeklinde ve her 4 köşeye ufak damlalar sıkıp soğutucunun tabanıyla biraz yaydırıp sürebilirsiniz. Yada kullanılmayan bir kredi kartı gibi bir şeyle her yerine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Temizlemek içinde en basiti dandik olmayan bir kolonya veya kolonyalı mendil ile temizlenebilir. Ancak iyice temizleyin ve en son üzerinde sadece nemli bir peçete veya bezle tekrar bir geçin.

Hepsi bu kadar.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Çağımızın en büyük buluşu ıslak mendil ile sil geç

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
olabilir fakat alkol içerdiği için riske sokmak istemem klasik peçetiyi ıslatıp yapmak daha garanti tabii tercih meselesi
Millet izopropil alkolle silmiş
İnce bir X şeklinde ve her 4 köşeye ufak damlalar sıkıp soğutucunun tabanıyla biraz yaydırıp sürebilirsiniz. Yada kullanılmayan bir kredi kartı gibi bir şeyle her yerine ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

Temizlemek içinde en basiti dandik olmayan bir kolonya veya kolonyalı mendil ile temizlenebilir. Ancak iyice temizleyin ve en son üzerinde sadece nemli bir peçete veya bezle tekrar bir geçin.

Hepsi bu kadar.
Bir fotoğraf atabilir misiniz noktaları nereye koyayım tam olarak?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Millet izopropil alkolle silmiş

Bir fotoğraf atabilir misiniz noktaları nereye koyayım tam olarak?
Şart değil sadece öneriydi ama X işareti yapıyorsunuz ya etrafına bir kare çizilmiş gibi düşünün ve 4 adet boşluğa 1 er adet ufak toplamda 4 adet nokta sıkacaksınız. Yada 3 adet | | | böyle uzun yan yana aralarında boşluklar olacak şekilde çizgi yapın oda olur.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Şart değil sadece öneriydi ama X işareti yapıyorsunuz ya etrafına bir kare çizilmiş gibi düşünün ve 4 adet boşluğa 1 er adet ufak toplamda 4 adet nokta sıkacaksınız. Yada 3 adet | | | böyle uzun yan yana aralarında boşluklar olacak şekilde çizgi yapın oda olur.
Tamamdır hocam yarın sürerim buraya sonuçları da paylaşırım sizinle stres testi yapmıştık işlemciye farkı da yazarım konuyu kapatırız sonrasında.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Arkadaşlar ürün elime aşırı hızlı bir şekilde sağlam olarak ulaştı kargo firması yurtiçi kargo.
Ancak siyah rgb modeli satın almama rağmen beyaz argb modeli elime geldi ama benim sorun değil gelbura.com'dan gayet memnun kaldım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.14.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.14.jpeg
    191.5 KB · Görüntüleme: 12
KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Hocam benim işlemcim dikdörtgenmiş rica etsem attığım fotoğrafın üzerine ne şekilde süreceğimi işaretleyiip atar mısınız? Ben bu şekilde düşündüm anlattığınız kadarıyla.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.16.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.16.jpeg
    333.1 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.16.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-14 at 12.30.16.jpeg
    609.2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hocam benim işlemcim dikdörtgenmiş rica etsem attığım fotoğrafın üzerine ne şekilde süreceğimi işaretleyiip atar mısınız? Ben bu şekilde düşündüm anlattığınız kadarıyla.
Bu kırmızı şekilde olur yada uzunlamasına 3 adet dikey aralarında 1 boşluk bırakıp çizgi çekin. O bu işlemcide daha mantıklı olur.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Bu kırmızı şekilde olur yada uzunlamasına 3 adet dikey aralarında 1 boşluk bırakıp çizgi çekin. O bu işlemcide daha mantıklı olur.
Tamamdır yaparım hocam macunum gelince. Son olarak benim anakartımda argb pinleri yok ama bana argb'li soğutucu gönderdiler se-224-xt'nin o kablosunu nereye takacağım ben?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tamamdır yaparım hocam macunum gelince. Son olarak benim anakartımda argb pinleri yok ama bana argb'li soğutucu gönderdiler se-224-xt'nin o kablosunu nereye takacağım ben?
Kasada kontrolcü varsa ona bağlarsınız yoksa boşta kalacak bir kontrolcü alınca bağlarsınız ona.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ledlerinin yanması yeterli benim için kontrol etmeme gerek yok uğur hocam +12v rgb header pinlerine taksam yanmazlar mı?
Hayır 12V ve 5V soketlerine karışık bağlantı yapamazsınız. LED sistemi yanar. Kontrolcü olmadan kullanamazsınız boşa arkadan dolanmaya çalışmayın.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Hayır 12V ve 5V soketlerine karışık bağlantı yapamazsınız. LED sistemi yanar. Kontrolcü olmadan kullanamazsınız boşa arkadan dolanmaya çalışmayın.
Tamam arkadan dolanmadan o kabloyu takmıyorum o zaman. Kontrolcü dediğiniz şeyi tanımam için bir link bırakabilir misiniz?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Valla amd nin dişli islemcileri biraz kibarlık istiyor ama diş olmayan intelde sırt keseler gibi daliyorum ben sorun yaşamadım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri