işlemci tek çekirdekte kalıyor

batus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayarımı çoklu çekirdek yapamıyorum işlemcim r5 3500x ama görev yöneticisinde de tek çekirdek yazıyor ve arttıramıyorum nasıl yapıcam win10 64 bit

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Durumu anlamadım tam olarak nedir Görev yöneticisinde yazan SS paylaşın bakalım. HWMonitör indirim kurabilirsiniz çekirdek sayınızı ve onlara binen yükü görebilirsiniz. Sorununuz tam olarak ne anlamadığım için şimdilik yüzeysel konuşuyorum.

KS

batus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Adsz.png

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
CPU altındaki büyük kullanım penceresine sağ tıklayın ve Grafiği şuna değiştir deyip Mantıksal işlemciler seçin kullanımlar diğer çekirdeklerde yükselip alaçalıyorsa sadece Windows bir okuma hatası yapıyordur.

Anakartınız ne ise https://www.amd.com/en/support buradan Chipset sürücünüzü kurun ve sistemi yeniden başlatın belki Windows sadece okuyamıyordur bu çözebilir ki çözmese bile çekirdekler kullanılıyorsa sorun yok sadece bir görsel hatadır.

KS

batus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mantıksal işlemciler ksımına tıklanmıyor donanımsal olarak bir sorun olabilir oyunlarda da gerektiğinden düşük fps alıyorum garantiye vermeli miyim 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Çipset sürücünüzü kurun. Ayrıca anakart BIOS sürümünüzü güncel değilse güncelleyin sorun çözülebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri