İşlemci yüksek sıcaklık sorunu!

LéCreaux

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Sıcaklık değerleri aşağıda göründüğü gibi boştayken işlemci sıcaklığı 50-57 arası değişiyor chrome vs. açınca 60-63 falan oluyor. Bu konuyu neden açtım çünkü bilgisayarım league of legends oynarken aniden güç kaynağı gitmiş gibi kapanıyor ve sıcaklıkları incelediğimde işlemciden olabileceğini düşündüm. Termal macunu yenilersem düzelir mi?

EDIT: Biraz çalıştıktan sonra boştayken 65i bile görüyor.

lWXO7B.png

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem yükteyken yani LOL açık iken sıcaklıklar kaç derecelere ulaşıyor? Sistemin bakımı yani iç temizliği ve dediğiniz gibi termal macun bakımı yaptınız mı?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
İşlemci Fanını temizlemiyosundur oda işlemciye hava veremiyodur işlemci fanını temizle termal macun yenile

KS

LéCreaux

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kaan Akgül' Alıntı:
İşlemci Fanını temizlemiyosundur oda işlemciye hava veremiyodur işlemci fanını temizle termal macun yenile

İşlemci fanı temiz ama termal macun kalmamıştır diye düşünüyorum.

onur.firatt' Alıntı:
Sistem yükteyken yani LOL açık iken sıcaklıklar kaç derecelere ulaşıyor? Sistemin bakımı yani iç temizliği ve dediğiniz gibi termal macun bakımı yaptınız mı?

LoL açıkken bakmadım kasanın içi genel olarak temiz ama uzun zamandır işlemciye termal macun sürülmedi etkisi geçmiş olabilir. Şimdi baktım ekran kartı da yüksek ısıda bilgisayarı yeni açmama rağmen 80 derece olarak başladı. Ona ne yapmam gerekir?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
fan çıkışlarınıda kontrol et paran varsa güçlü fan taktır termal macunu yenile

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tüm sistem bakımını yapıp hava sirkülasyonu sağlaman lazım kasaya kasa kapalı bir yerde ise oradan çıkart Ekran kartının fanını kontrol et.

KS

LéCreaux

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Tüm sistem bakımını yapıp hava sirkülasyonu sağlaman lazım kasaya kasa kapalı bir yerde ise oradan çıkart Ekran kartının fanını kontrol et.

Ekran kartının fanı dönmüyordu sanırım ondan yüksek sıcaklığa ulaşıp kapanıyordu pc. Şimdi de her açışımda fanı elle çalıştırmak durumundayım :)

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
LéCreaux' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:

Ekran kartının fanı dönmüyordu sanırım ondan yüksek sıcaklığa ulaşıp kapanıyordu pc. Şimdi de her açışımda fanı elle çalıştırmak durumundayım :)

Sıcaklıktan olabilir. Ekran kartını söküp fanı tutarak içine yüksek hava vererek gerekirse kıl fırça ile tozları temizleyiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri