İşlemci̇ Yükseltti̇m Kasmaya Başladi.

emrebahcelik11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Herkese merhabalar. Bugün yeni işlemci aldım Ryzen 7 5700x3d.Ryzen 5 5600 yerine performansının daha iyi olmasını planlarken oyunda sürekli bir drop kasma donma gibi şeyler yaşamaya başladım ve işlemci sabit 3.2 Ghz de çalışıyor üstüne çıkamıyor.Sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ryzen 7 5700x3d
Rx 6600 xt
32 gb ram
b450 m pro s anakart

Son düzenleme:

spanko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
BIOS'a girip OC kısmından soğutucunuzu sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu seçmeyi denediniz mi? aynı sistem geçerli mi bilmiyorum ama bendeki 11400f işlemcinin tam güç çalışması için böyle bir ayar yapmak gerekiyordu. stok fan seçeneği seçiliyken düşük güçte çalışacak şekilde ayarlanmış.

KS

emrebahcelik11

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
BIOS'a girip OC kısmından soğutucunuzu sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu seçmeyi denediniz mi? aynı sistem geçerli mi bilmiyorum ama bendeki 11400f işlemcinin tam güç çalışması için böyle bir ayar yapmak gerekiyordu. stok fan seçeneği seçiliyken düşük güçte çalışacak şekilde ayarlanmış.
O nerde acaba ilk defa duydum.

Anakrt tuf gaming mi.
Evet

O nerde acaba ilk defa duydum.

Evet
Bios tada böyle yazıyor.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

spanko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam benim anakartım MSI olduğu için OC isimli bir bölüm bulunuyordu. İşlemcim de Intel'idi.

AMD işlemciler ve anakartlar bilgim dışında. sadece bir öneriydi benimki.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
3.2ghz ye göre kısıtlama olmuş auto mod veya pbo gibi bir modu olması lazım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
173
Eski biosdan olduğunu tahmin etmiştim.

Overlowz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Herkese merhabalar. Bugün yeni işlemci aldım Ryzen 7 5700x3d.Ryzen 5 5600 yerine performansının daha iyi olmasını planlarken oyunda sürekli bir drop kasma donma gibi şeyler yaşamaya başladım ve işlemci sabit 3.2 Ghz de çalışıyor üstüne çıkamıyor.Sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ryzen 7 5700x3d
Rx 6600 xt
32 gb ram
b450 m pro s anakart
Merhaba power supply nedir acaba güç tüketimi arttığı için dar boğaz takılmaları yapıyor olabilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri