İşlemcime Ve Sıvı Soğutma Termal Macun Yaptım Ve Çalıştırınca Kapandı

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
merhabalar, sabah saatlerinde işlemcime termal macun yaptırdım internet kafede çok böyle bir bilgim olmadığından risk almak istemedim ve orda yaptırdım, yapan kişi de uzun süredir tanıyorum ve bilgisi var bu konuda bilgisayarımı eve gelince çalıştırmak istedim ve ilk açtığımda açılıyordu hatta 1 dakika filan açık kaldı fakat sıvı soğutma fanları dönmüyordu o yüzden kendi kendini kapatıyordu bilgisayar. Bilgisayarımı aldım ve yapan abinin yanına gittim ve sıvı soğutmayı söküp başka bir pc'e taktık çalıştı dönmeye başladı ve tekrardan takınca benim pcde de dönmeye başladı. Bu işlemi yaparken önce Bios pilini söktük ve psu kablolarını söküp statik enerjiden olduğunu söyledi ve enerjiyi boşalttıktan sonra tekrar taktık yerlerine bu sefer kapanmıyor sizce sorun neyden dolayı olmuştu ve bu ileriye dönük bir sorun yaşatır mı ?

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Soğutmanın fan (güç) kablosunu takmayı unuttu muhtemelen:)
Hocam soğutmanın kablosunu taktık ama yine olmadı kendi bilgisayarımdan söktük sıvı soğutmayı başka pc'e sadece kablosunu bağlayınca çalışmaya başladı sonra kendi bilgisayarıma taktım bu sefer çalıştı.

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
Kabloyu takmış olmasına rağmen bazen temassızlık yapabilir. Takıp çıkarmak en mantıklısı. Dediği gibi statik elektrikten olduğunu zannetmiyorum. Hayır ilerde de bir sıkıntı yapmaz eğer düzgünce tekrar sistemi topladıysa. İnternetten video izleyerek bu işlemi kendin de yapabilirsin bu arada, her zaman başka birini bulamazsın.

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,208
Kapanmıyordan kasıt nedir sorunun hakkında biraz daha bilgi verirsen detaylı bilgi verebilirim konu hakkında ve kasa içi resim paylaşabilir misin

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
elektrikten olduğunu zannetmiyorum. Hayır ilerde de bir sıkıntı yapmaz eğer düzgünce tekra
Kapanmıyordan kasıt nedir sorunun hakkında biraz daha bilgi verirsen detaylı bilgi verebilirim konu hakkında ve kasa içi resim paylaşabilir misin
Hocam bilgisayarı termal macun işleminden sonra çalıştırdım 2-3 saat sonra eve geldim çalıştırdım ama bir defa açıldı 1 dakikalığına sonrasında her açtığımda kapanıyordu bilgisayarım daha ana ekrana girmeden. Ama şimdi bir sorunda var sanırım ekran kartının olduğu kısımda bi ufak bir ses var cızırtı diyemem ama ne olduğunu da anlamadım bir türlü işlemden sonra fena halde fps drobu da yemeye başladım PUBG de 230'dan birden dönünce 160-130'a kadar düşüyor.

Çok saçma biçimde bir tiz sesi de var ekran kartında saniselik kesilip devam ediyor bazen

Ekli dosyalar

• IMG_2346.jpeg
    IMG_2346.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 6

behnankmscu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
60
dostum ekran kartına güç veren kabloyu çıkarıp üfleyip tekrar deneyebilirsin. kasan oldukça fazla tozlanmış, güç kabloların içine de kaçmış olabilir. ekran kartı fanından kaynaklı da ses geliyor olabilir. dönmesinde bir şeye çarpma ihtimali var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri